Střešní okna - jaká?

Moderátor: Living

Re: Střešní okna - jaká?

Odeslatod Perňa_81 v Pon 01. Říj 2012 18:47:37

fůrie:

Tak nějak jsem si myslel, že to bude z hlediska údržby problémový.. Ale co ten přínos - když pominu od "ušpinění" už za dva dny? Je z toho nějaké světlo, lepší než kdyby tam nebylo okno žádné? Myslel jsem na okno menších rozměrů.. Ještě by se dalo dát klasické okno v místě podesty, ale to by muselo být na šířku a k našemu domu se opravdu nehodí :|

Kdyby měl někdo foto řešení osvětlení uzavřeného schodiště, bude to ok pro inspiraci.
Perňa_81

Odeslatod PedroKV v Pon 01. Říj 2012 19:23:16

Dali jsme si střešní okno nad schodiště, aby:
1) bylo víc světla na schodišti, až bude současné normální okno zastíněné druhým záchodem (a už je to znát)
2) aby bylo z domu vidět na zahradu.

Výsledek:
1) světlo je znát, záchod zatím není
2) vidět je.

Aspekty:
-vedle okna bude třeba udělat na šikminu madlo, aby se bylo za co držet a neopatlávala se stěna při otvírání/zavírání
-okno mohlo být maloučko níž, aby bylo vidět lépe, ovšem zas by to nebylo vhodné kvůli navazující přístavbě-blízké úžlabí střechy
-mytí z venku bude nejsnažší ze střechy
-na mytí zevnitř udělám spešl štokrli s různě vysokýma nohama-na to schodiště.

Máme Roto R89E K WD AL-snad nejdražší a parametrově nejlepší okno na trhu a znovu bych si vybral toto. Jen za návod bych výrobce pořádně lísknul tyčkou od heveru.

Jinak možnost nasvícení schodiště je ještě světlovodem. Dělají i s přerušeným tepelným mostem a vyřešeným kondenzováním vody. Nikdy jsem se ale o to nezajímal víc.
PedroKV

Odeslatod fůrie v Pon 01. Říj 2012 20:49:18

Perňo, mám teda okno stejných rozměrů jako ostatní střešní okna a světlo je z něj na schodech parádní. Jako mejt ho je celkově vopruz, ale dala bych si ho tam zase. :palec_up:
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

Odeslatod PedroKV v Čtv 12. Říj 2017 15:53:30

Největší hrůzy na trhu
PedroKV

Předchozí

Zpět na Stavba a dům