Střešní okna - jaká?

Moderátor: Living

Re: Střešní okna - jaká?

Odeslatod stevuljak v Stř 10. Zář 2008 11:40:52

Od kubesa mám střešní Fix. Trosklo tvoří jakýs heat-mirror, dobrá to věc. Horší je to s málo zapuštěným rámečkem, který se rád orosí. Špatný je taky, že se liší jen vypuštěním kování a větracích blbinek. Na rozdíl od normálního fixu, kde je o jeden rám méně.
stevuljak

Odeslatod Honza_JR v Stř 10. Zář 2008 12:09:05

Otázka je jestli ten fix má smysl. Jak píše Stevuljak tak moc lepší tepelněizolační vlastnosti oproti klasickému nemá. Určitě se bude hůř montovat a my jej máme umÍstěno podobně a alespoň během stavby se hodilo že jde otevřít.
Honza_JR

Odeslatod Miro M v Stř 10. Zář 2008 12:39:14

to stevuljak: A manzelka/priatelka co vravi na ten fix? Stresne okna sa lubia strasne zasierat. Ale asi jej kupis JetPack :shock:
Miro M

Odeslatod rumcajz v Stř 10. Zář 2008 13:00:46

pokud je tomu tak tak to nemá moc smysl .. čekal sem že bude o jeden rám meně u fixu, kování a kokotinky a tím taky nižší cena :?

stejně si moc nedovedu představit balancovat na schodech na řebříku s hadrem :D
rumcajz

Odeslatod stevuljak v Stř 10. Zář 2008 20:15:10

A manzelka/priatelka co vravi na ten fix? Stresne okna sa lubia strasne zasierat.
manželka vravi katastrofa :D , a že chlapi tu špínu neviděj. Právě jsem si byl šáhnout na otevíravé střešní okno. Na venkovní straně jsem přejel 5cm po deštěm smočeném skle - prst špinavej, jako když přejedu zaprášenou poličku. To okno myla před 2- 3 měsíci :D . A podle mě vypadá úplně stejně jako to rok a půl nemyté fixní. Takže asi takhle, pokud nemyjete okna častěji než jednou za 2-3 měsíce a domácnost není pod pantoflem manželky, klidně dejte fix, špína bude srovnatelná. Byl skutečně levnější o to kování a kravinky a z hlediska NED stavby mě jediný fix neprofukuje těsněním :) (zjištěno zjednodušeným blower-door testem). Montáž není o moc složitější, abych jí zvažoval pro/proti nákupu. Nejzávažnější je právě ten zbytečný rám navíc. :2_angry:
stevuljak

Odeslatod vitnec v Pát 12. Zář 2008 10:29:44

Souhlas se stevuljakem. Jediná výhrada - umyté střešní okno bylo už za týden stejně zaprášené jako nemyté. Problém jsou ale hovna od much. Ta déšť nesmyje. A přibývají a přibývají a přibývají :o Tak abyste za pár let přes to sklo viděli :)
Ale jinak opravdu nejlepší střešní okno je to, které do domu nedáte. V létě teplo, v zimě kosa, šílená práce s instalací a děláním sádroše okolo... Příště bych se střešních oken zásadně vyvaroval.
Nejde prosvětlit schodiště jinak? Většinou jde něco vymyslet...

PS: Máte někdo zkušenost s venkovní zatemňující žaluzií (velux), která má údajně okno i zateplit? Stojí to zato? Necelých 7000Kč je pěkná palba, ale vážně o ní přemýšlím - od okna je fakt kosa a pokud zrovna pod oknem není radiátor s teplotou vody 60°C, je to znát. Takže my teplo čerpadláři :suprised:
vitnec

Odeslatod milan.cukrar v Pát 12. Zář 2008 10:58:39

Vincku, myslíte lamelovou žaluzii? Nic jiného neznám a na okno M06 stojí bez pohonu 9500 - sleva.
Zkuste naznačit přesněji o jak žaluzku se jedná?
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod vitnec v Pát 12. Zář 2008 11:14:02

Jojo. Předokenní roleta ovládaná manuálně. Teď jsem ji znovu našel v ceníku veluxu, té ceny jsem se zděsil, myslel jsem, že to je o 2000Kč míň.... Tak za ty prachy to asi nestojí, co? Nebo s tím máte někdo kladnou zkušenost?
vitnec

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům