Střešní okna - jaká?

Moderátor: Living

Re: Střešní okna - jaká?

Odeslatod Jimm22 v Úte 04. Srp 2009 22:44:45

Budu mít 4 střešní okna asi jako jedinej na liningu :D , ale dost přemýšlím na oknem do koupelky, vybral jsem si trojsklo od Kubesa, má ho někdo v koupelně?
A má někdo klasický dvojskla? Ta cena za thermo okna je masakr, tak si říkám ho dát jen do koupelky a nad schody do šatny a mojí trucovny dát klasiku dvojskla.
A jak dlouho jste čekaly na okna od Kubesa?
Jimm22

Odeslatod Malcik v Úte 04. Srp 2009 23:04:49

Čekal jsem na Kubesa měsíce, a do koupelny už v žádném případě! Díky mizerně zapuštěnému distančnímu rámečku okolo rámu immervere kondenzuje voda. Taky těsnění neodpovídá kategorii thermo - nedoléhá. To moje je z roku 2006. Dneska bych tam dal jednoznačně plast a pohlídal si hluboké zapuštění skel do rámu.
Malcik

Odeslatod rumcajz v Stř 05. Srp 2009 6:39:15

mendi77 napsal:Vláďo, to je v pohodě, já to v projektu také neměl. Je to jednoduché, v radiátoru nebude 30 stupňů, ale více stejně jako u radiátoru. Řeší to buď přímo kotel - umí "napájet" jak nízkoteplotní podlahovku, tak vysokoteplotní radiátor současně. Pokud takový kotel nemáte, tak topenář dokáže udělat tzv. rozdvojku, tak, že opět různé teploty půjdou do různých topných systémů.

Dodělat pár radiátorů je velmi jednoduché pro každého topenáře :-)

Dokonce jsem za ty radiátory v podkroví rád, jelikož budeme moct lépe a rychle regulovat teplotu v ložnici, přeci jen má podlahovka setrvačnost. Zároveň jsem podlahovku chtěl všude.

a jak to dopadlo ? ;)

my jsme osadili jedno střešní okno nad schody ( velux poplastovaný se zateplovací sadou) a bude to bez radiátorů tak na jaře uvidím :-)
napřed jsme vybrali plastové roto ale nakonec se vzal ten velux zkrz otvírání okna ve výšce
rumcajz

Odeslatod mendi77 v Stř 05. Srp 2009 7:00:22

rumcajz napsal:
mendi77 napsal:Vláďo, to je v pohodě, já to v projektu také neměl. Je to jednoduché, v radiátoru nebude 30 stupňů, ale více stejně jako u radiátoru. Řeší to buď přímo kotel - umí "napájet" jak nízkoteplotní podlahovku, tak vysokoteplotní radiátor současně. Pokud takový kotel nemáte, tak topenář dokáže udělat tzv. rozdvojku, tak, že opět různé teploty půjdou do různých topných systémů.

Dodělat pár radiátorů je velmi jednoduché pro každého topenáře :-)

Dokonce jsem za ty radiátory v podkroví rád, jelikož budeme moct lépe a rychle regulovat teplotu v ložnici, přeci jen má podlahovka setrvačnost. Zároveň jsem podlahovku chtěl všude.

a jak to dopadlo ? ;)

my jsme osadili jedno střešní okno nad schody ( velux poplastovaný se zateplovací sadou) a bude to bez radiátorů tak na jaře uvidím :-)
napřed jsme vybrali plastové roto ale nakonec se vzal ten velux zkrz otvírání okna ve výšce

Dopadlo to jinak :-) Podlahovka všude, žádný radiátor :D Celkem 4 střešní okna ve 4 pokojích. V koupelně ale není žádné.
mendi77

Odeslatod Honza_JR v Stř 05. Srp 2009 7:09:06

lorsson napsal:Trochu obnovím topic. Jaké máte zkušenosti se střešními okny? Rosily se - nerosily. Má tu někdo pouze podlahovku v patře a do toho střešní okna? Jak se chovaly?

Střešní okno Kubeso Thermomax nad schodištěm-galerií které je částečně nad podlahovkou ve výšce 5-6 metrů a za celou zimu se neorosilo. Mám však rekuperaci ;)
Honza_JR

Odeslatod krchovman v Úte 06. Bře 2012 18:41:51

jestli vás už nebaví umývat střešní okna :2_angry: tak mi pošlete SZ :smile-02:
krchovman

Odeslatod Perňa_81 v Ned 30. Zář 2012 12:14:40

Jsou nějaké nové poznatky v používání střešních oken?
Zajímají nás hlavně Fenestra Thermical (viděli jsme v Pha na výstavě, mají nějaký nový typ rámu pro trojsklo).. Hodně podobná Veluxu, líp zateplená a cena vychází lepší :palec_up: ..ale z praxe to nemusí být tak jednoznačné, proto se ptám.

Ještě se rozhodujeme, jak řešit přirozené osvětlení schodiště, kde nemáme navrženo žádné okno a přeci jen denní světlo by se mohlo hodit. Tedy nejspíš střešní okno na celkem nepřístupném místě ve 2-3m nad schodištěm. Jak se pak takové myje, udržuje? Nebo to neřešit a svítit "žárovkou" na schodištním prostoru :?:
Perňa_81

Odeslatod fůrie v Ned 30. Zář 2012 16:57:55

Perňo, máme střešní okno nad schodištěm a přesto že máme podestu, tak ho myje manžel mopem na tyči, protože tam jinak nejde dosáhnout. Stejně je to ale k ničemu, protože střešní okna jsou špinavá už dva dny po umytí :palec_down:
Tvá Máňa Obrázek
fůrie

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům