Střešní okna - jaká?

Moderátor: Living

Re: Střešní okna - jaká?

Odeslatod stevuljak v Pát 12. Zář 2008 20:18:24

od vitnec > V létě teplo, v zimě kosa
Doporučuju počkat si až bude foukat pořádnej fučák, aspoň přes 20m/s, a hřbetem ruky prozkoumat jestli oknem netáhne. Já zjistil u všech střešních oken dost fatální netěsnosti, lehký průvan pod oknem. Ve všech rozích bylo vidět, že vniřní tesnění nedoléhá na rám okna, nedoléhá. Za pomocí křídy bych určitě odhalil problém i u venkovního. Na zimu jsem to ošetřil nalepením pomocného těsnění... a v pohodě. Přes léto ovšem pomůcka leckde opustila místo, poté co sluníčko ohřálo lepící hmotu, takže mě čeká repase :2_angry: . Co se přehřívání týče moje střešní okna jsou proti dvouskelné klasice v pohodě.
stevuljak

Odeslatod RotKid v Pát 12. Zář 2008 20:58:04

Oprašuji toto téma, protože mě také čeká objednání střešního okna. Původně měly být dvě, ale jedno jsem eliminoval právě pro jejich zde popsané nevýhody. Toto jedno bude nad schody a ve směru na sever, taže s přehříváním v létě problém nebude, klidně by mohlo být i netvíravé, ale když se prakticky nevýrábějí tak asi dám běžné. Chtěl jsem Velux s trojsklem, ale bylo by za cenu dvou s dvojsklem a to mi přijde dost. Kubeso je levnější, zase jsem tu četl nějaké jeho nevýhody, tak nevím, navíc nedělá se k němu ten montážní límec, který zjednodušuje a zlehčuje montáž. Myslíte že při stejném rozměru by pasoval límec z Veluxu?
Pod oknem nebude radiátor.
Ještě mě napadlo nahradit okno světlovodem, má s tím někdo zkušennost?
RotKid

Odeslatod stevuljak v Pát 12. Zář 2008 21:11:43

Kubeso thermo-maxKubeso je levnější, zase jsem tu četl nějaké jeho nevýhody, tak nevím, navíc nedělá se k němu ten montážní límec, který zjednodušuje a zlehčuje montáž.
Oproti Veluxu je trojsklo v kubesu za polovic (ceny 2006). Vše nutné k montáži vám dodají, včetně toho límce (pokud se nebavíme o koze a o voze :) ) http://www.kubeso.cz/KUBESO_mont_navod_ ... t_2006.pdf . Světlovod jsem zvažoval taky. Ovšem pokud vezmu v úvahu poměr osvícení prostoru verzus cenu obou řešení, (tepelné ztráty) nemá světlovod šanci - fakt jen nouzovka. Za tyhle peníze bych šel znovu do Kubesa, zvlášť když to není třeba otvírat :?
stevuljak

Odeslatod RotKid v Pát 12. Zář 2008 21:21:09

stevuljak : ano to je ono, děkuji, pokrývač mi tvrdil že límec zatím dělá jen Velux a Roto. O té ceně vím, ale aby to nebylo na úkor kvality, u rodičů už jsme vystřídali tři střešní okna během 25ti let.
Jen se mi nelíbí jak je to okno vylezlé nad střechu
RotKid

Odeslatod stevuljak v Sob 13. Zář 2008 21:38:32

Zkusím vyvrátit jednu střešní fámu :) . Manželka tvrdí, že Fix nejde umýt a furt je špinavej. Já tvrdím: je fix je stejně špinavej jak otevíračka. no posuďte sami. Fix 2 roky bez zásahu, open myla cca 2 měsíce nazad :smiley15:
Přílohy
open.jpg
fix.jpg
stevuljak

Odeslatod Vladimír v Ned 14. Zář 2008 11:06:22

Dobrý den, znovu prosím o názory, zda má někdo zkušenost s okny FENESTRA THERMICAL. Popis okna je zde: http://oknastresni.cz/stresniokna-thermical.php, porovnání s konkurencí zde: http://oknastresni.cz/index.php.
Jedná se o vylepšené zateplení ve venkovním prostoru. Zajímalo by mne, je-li to jen marketingový tah nebo opravdu překonali konkurenci. Cenově to vypadá podobně s Veluxem.
Vladimír

Odeslatod RotKid v Sob 11. Říj 2008 18:15:45

Tak jsem si nakonec koupil Fenestru Thermical, kvůli tom jejich řešení, kdy je kolem skla pod oplechováním 3cm polysterenu. Pkrývač, co to měl montovat, od rozbalení krabice po dokončení montáže pořád strašně nadával, protože ho musel montovat "postaru", a on je je zvyklý od Veluxů na BDX sadu, která montáž zjednodušuje. Nebyl schopen si přečíst návod, tak jsem ho přečetl za něj a snažil se na něj dohlížet kontrolovat ho.
Pořád říkal že až bude chtít zas někdo namontovat jiné střešní okno než Velux, tak mu řekne že montáž bude za 3000, normálně učtuje 950Kč.
Střešní okna jsem se snažil eliminovat, tohle je jediné a bude nad schody. Uvidíme zda to byla správná volba.
RotKid

Odeslatod lorsson v Úte 04. Srp 2009 19:51:23

Trochu obnovím topic. Jaké máte zkušenosti se střešními okny? Rosily se - nerosily. Má tu někdo pouze podlahovku v patře a do toho střešní okna? Jak se chovaly?
lorsson

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům