Střešní okna - jaká?

Moderátor: Living

Střešní okna - jaká?

Odeslatod nightman v Pon 02. Čer 2008 20:25:21

Zdravím všechny stavebníky,
tak jsem ve fázi, že vybíráme střešní okna a nevíme jaké. Pro mne je prvořadé mít střešní okna pokud možno bezproblémová a minimálně náročná na údržbu. Původně jsem si myslel, že si dám celoplastová, ale byl jsem na několika místech upozorněn na praskání a také na to, že se montují jen minimálně. Dřevěné střešní okna se údajně musí po několika letech natírat, je tomu tak? Další variantou jsou prý poplastované dřešvěná okna, ale o nich nic moc nevím.

Můžete mi poradit + a - jednotlivých druhů střešních oken, značek, zkušenosti z praxe a na co si dát případně pozor.

Všem díky za zkušenosti a rady.
nightman

Re: Střešní okna - jaká?

Odeslatod milan.cukrar v Pon 02. Čer 2008 20:38:34

Pokud můžete, vyhněte se střešním oknům. Zde se o tom dozvíte více.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod nightman v Pon 02. Čer 2008 20:58:54

Několik jich určitě mít musím, to nezměním a ani nechci, ale některá by šla zrušit. Určitě je to o pokládce oken a dodržení postupů.

Vy máte nějaká? Máte své zkušenosti a rady?
nightman

Odeslatod milan.cukrar v Pon 02. Čer 2008 21:08:28

Nemám střešní okna, přestože jsem si je i přál. Je sice dražší, ale lepší řešení vykýře. Stačí prohledat tento web. Samozřejmě, když se rozhodnete pro střešní tak jedny z nejlepších je Velux. Servis a přístup je 1*.
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod mata_h v Pon 02. Čer 2008 21:09:06

My vybírali mezi Velux a Roto. Nakonec půjdeme do celoplastových od Roto - přesvědčil nás obchodní zástupce na výstavě Střechy Praha :) Celoplastová chceme i proto, že jedno bude v koupelně a druhé na WC - takže vyšší pravděpodobnost kondenzace vody na okně. Roto a Velux jsou podle mě 2 hlavní značky (něco jako Bramac a Tondach ve střešní krytině). Další spíš "přicmrndávají".
Jak stavíme na: http://stavba.hlozkovi.cz
mata_h

Odeslatod nightman v Pon 02. Čer 2008 21:15:50

mata_h napsal:My vybírali mezi Velux a Roto. Nakonec půjdeme do celoplastových od Roto - přesvědčil nás obchodní zástupce na výstavě Střechy Praha :) Celoplastová chceme i proto, že jedno bude v koupelně a druhé na WC - takže vyšší pravděpodobnost kondenzace vody na okně. Roto a Velux jsou podle mě 2 hlavní značky (něco jako Bramac a Tondach ve střešní krytině). Další spíš "přicmrndávají".

Také jsem na tom byl stejně a lákali mne ty Roto celoplastová. V několika prodejnách na střechy mne ale odradili, že celoplastové měli a museli zastavit prodej z důvodu praskání, tak jsem nyní nerozhodnutý. Ty dřevěné se údajně musí udržovat, tak to se mi moc nelíbí. Nevíte jak dlouho se ty celoplastové už prodávají?
nightman

Odeslatod Filo v Pon 02. Čer 2008 21:21:57

2 nightman :

Mam ro vas jednu neprijemnou novinu: Vas novy dum budete muset udrzovat!!!

Na otazku "Jaka stresni okna, chcete-li se vyhnout problemum a udrzbe." existuje jen jedna spravna odpoved a ta tu jiz padla: ZADNA!

Honza
Filo

Odeslatod nightman v Pon 02. Čer 2008 21:34:54

to Filo:
nejsem blázen, vím, že dům je třeba udržovat, jen si to chci předem zjednodušit. Možná Vám to je při koupi jedno a nehledíte na údržbu, ale to je Vaše věc. Nyní mi práce nevadí, ale jednou můžu být třeba rád, že vůbec vylezu z postele :D Jinak světlo do místnosti nějak dostat musím, když nejde klasické okno, tak hledám optimální volbu střešního okna.
nightman

Další

Zpět na Stavba a dům