Plastová okna vs Dřevěná okna

Moderátor: Living

Re: Plastová okna vs Dřevěná okna

Odeslatod hydes v Pon 16. Čer 2008 10:46:59

Zdravím.
Dejte si pozor na profil Aluplast 8000. Taky jsem poptával Slovaktual a moc se mi líbil, ale dělají ho jen v bílé barvě zvenku, zevnitř prý barva udělat jde. Tak ten kdo chce nějaký barevný dekor tak má smůlu. Mám jí i já a tak u mě volba je jasná - jdu do profilu Alphaline 90. Dle cenových nabídek se rozhoduji mezi Stavonou a Okny Macek.
Stavbě zdar
hydes

Odeslatod PetrDubi v Úte 17. Čer 2008 7:36:32

My jsme taky poptávali Slovaktual a trošku nás zarazili jejich ceny. Po slevě 40% byly ceny o 100 a víc % dražší, než co inzerují vyrobená okna na svém webu. Třeba okno na WC 75x72 cm 3800 Kč a na webu stejné okno ale rozměr 77x75 cm 1800 Kč. Všechno ceny bez DPH.
Celý dům vycházel se slevou 40% na 85 tisíc s daní. Nakonec jsme objednali okna od Adazu (viděl jsem je u několika lidí a všude v pohodě) - také používají Aluplast a cena 65 tisíc. I Castor Plus, který používá dražší profily Deceuninck stál jenom 74 tisíc, takže mě přijdou okna od Slovaktual předražený.
A to nemluvím o tom, že nás zkoušeli přemluvit do hliníkového francouzského okna s tím, že cenový rozdíl není moc velký a je to mnohem pevnější. Když jsem viděl cenu, tak na mě šli mrákoty. Plast 12500 bez DPH, hliník 36400 bez DPH... A člověk, který nás do toho uvrtával se sám divil, že je to tak drahý. Co si potom má člověk o těch lidech myslet? Zkoušel jsem napsat i přímo do fabriky, jestli to třeba nenadhodnocuje jejich pobočka, ale ceny jsou prej v pořádku.
Takže pro mě je Sloaktual předražená firma, která má ceny na úrovni mercedesa, ale kvalitu na úrovni škodovky.
Petr
Ps: za ceny Slovaktual si můžu koupit okna od Vekry
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali :-D
PetrDubi

Odeslatod HomoNovus v Úte 17. Čer 2008 10:29:25

PetrDubi napsal:My jsme taky poptávali Slovaktual a trošku nás zarazili jejich ceny... Takže pro mě je Sloaktual předražená firma...

Mám stejnou zkušenost. Ve výběrovém řízení jsem dostal přes 30 nabídek, Slovaktual s přehledem patřil k nejdražším. Nevím, žádnou přidanou hodnotu jsem za ty prachy u nich neviděl. Tím je nechci hanět, je možné, že pracují kvalitně, ale já na srovnatelných oknech (troufám si říct lepších) od konkurence ušetřil za celou zakázku (vč. doplňků) 25%.

Co se týče dotazu zda plastxdřevo, tak to je individuální. Já dřevo nechtěl, s plastovými okny jsem (velmi) spokojen.
HomoNovus

Odeslatod Miro M v Úte 17. Čer 2008 10:57:53

Buchnem aj ja trocha po klinci :-)
Slovaktual mi neboli schopni z regionalnej pobocky poslat cenovu ponuku. Asi sa im malila zakazka za 200tis. Potom mi horko-tazko poslali z inej pobocky a dali mi "fantasticku" zlavu 48%. Nacenili mi vsak iba dvojsklo a pritom bola tato ponuka drahsia ako dovtedy najdrahsia ponuka s trojsklom. Po mojej urgencii mi nacenili okna s trojsklom ale cena bola tak vysoka, ze som ich vyradil hned v prvom kole. Profil Aluplast Ideal nepatri k mojim oblubenym.
Miro M

Odeslatod milan.cukrar v Úte 17. Čer 2008 19:34:14

Asi budu vypadat jako blb, ale já jsem spokojen. Zatím.
Namaloval jsem si schématicky okna a otvírání, doplnil jen barvu a požadoval jsem trojsklo.
Poslal jsem to asi 30 firmám. Rovnal jsem nabídky dle ceny a skla profilu a počtu těsnění. V několika vzorkovnách jsem byl na "přednášce", byl jsem se podívat (ve dvou) firmách, kde dělají skla i vaří profily.
Pokud jsem chtěl je dvě těsnění a sklo 4/10/4/10/4 tak nejlevněji vyšela firma STAFI, pak Stavoplast .
Ale pak šlo sklo k lepšímu "U", to už někteří nezvládli, když jsem přidal třetí těsnění tak se výběr omezil.
Mezi 5 komo. a 8komor, profilu při ploše okna 2,16 m je rozdíl v ceně je asi 800Kč. Šel jsem do 8komor.
Firma G.. za 5k a sklo 4/16/4 chtěla 47 000
Firma XQ za 6k a střed těsnění a sklo 4/14/4/14/4 chce 35 000. Vše s dovozem a montáží.
Jak je to možné?
To mají takový .....
Tak jsem obeslal asi 8 dodavatelů Slov... a nabídky na STEJNÉ OKNA se liší od 68 000 do 92 000. Tlačím je ještě dolů s cenou.

(změnil jsem počet oken)
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Předchozí

Zpět na Stavba a dům