Hydroizolace ve sklepě - ano nebo ne?

Moderátor: Living

Re: Hydroizolace ve sklepě - ano nebo ne?

Odeslatod Ivo-stavitel v Úte 10. Čer 2008 7:56:04

Kdybych to já měl mít bez izolace, určitě bych tam dal podlahovou vpusť vyvedenou ven- pro jistotu. Jinak bych se zoho nebál
Ivo-stavitel

Odeslatod Radek_kreme v Úte 10. Čer 2008 8:29:00

Dovolil bych si připojit svůj názor, neizolovaný sklep se hodí udělat pod neobydlenou částí domu,ještě lépe někde na zahradě , kamarád stavitel má neizolovaný sklep pod domem zpola zatopený a teď si drbe hlavu, sám jsem zaizoloval malý sklípek pod garaží fatrafolem a než jsem stačil udělat drenaže kolem něj, tak mě popraskal krycí beton na podlaze po přívalovém deštíku (cca 5-8cm bez výztuže ).Ale u nás je špatně vsakující podloží....
U rodičů je zpola podsklepeno a bez izolace a funguje to,dům je postven na Labském písku,....uvidíte až sklep vykopete jestli se podloží nebude měnit...nechal bych to skouknout stav.dozor a pak se rozhodnout.
Radek
Radek_kreme

Odeslatod JardaS v Úte 10. Čer 2008 20:12:03

No konečně někdo, kdo má podloží s podobnými vlastnostmi jako my!
U nás je vsakovatelonost dost velká (na základě hydrogeol. průzkumu nám dokonce povolili zasakování přefiltrovaného výstupu ze septiku).
Stav. dozor (a projektant v jedné osobě) viděl výkop a sám doporučil neizolovat. Sklep máme asi 1,20 m pod zemí a 1 m nad zemí, využili jsme terénní zlom na pozemku.
Hlavně mě zajimá mě, jak se takový neizolovaný sklep vašich rodičů chová v zimě a v létě, jak je to s větráním, zda-li se nepotí stěny apod.

Radek_kreme napsal:U rodičů je zpola podsklepeno a bez izolace a funguje to,dům je postven na Labském písku,....uvidíte až sklep vykopete jestli se podloží nebude měnit...nechal bych to skouknout stav.dozor a pak se rozhodnout.
Radek
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod JardaS v Úte 10. Čer 2008 20:15:54

Až budete mít chvilku, můžete prosím popsat funcki a tvar té podlahové vpusti? Díky

Ivo-stavitel napsal:Kdybych to já měl mít bez izolace, určitě bych tam dal podlahovou vpusť vyvedenou ven- pro jistotu. Jinak bych se zoho nebál
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

JardaS

Odeslatod Ivo-stavitel v Stř 11. Čer 2008 8:22:30

Ta vpust je pouze kvuli jistote- dejme to jmu že by v extrémním případě došlo k mírnému zatopení sklepa, tak prostě odejde tou vpustí mimo dům a zasákne se třeba 5 m od domu. Proč to tam nedat když to není hotový ?
Jinak při vašich podmínkách předpokládám že ten sklep bude fakt dobrej pro skladování potravin typu brambory,jablka, zelenina. Odvětrání je nutné, pro jistotu odvětrat pomocí přitozené cirkulace. Pak není šance na nějaké sražení vlhkosti na stěnách apod.
Ivo-stavitel

Odeslatod sarten1 v Čtv 21. Zář 2017 22:58:37

Dobrý den JrdoS.
Jak jste dopadl se sklepem izoloval či nikoli. Jsem ve stejné situaci s podložím i dilematem. Zajímaly by mne vaše zkušenosti. Bohužel sz nejde napsat asi chyba na serveru.
Díky Dan
sarten1

Odeslatod JardaS v Ned 08. Říj 2017 9:45:12

Zdravím,
sklep je výborný, žádné záplavy nejsou, jsme na kopci, a ovoce, brambory vydrží krásně až do jara, ale na jaře se musí hodně větrat, teplý vzduch zvenčí se sráží na stěnách, mám tam větší ventilátor 25 cm a běží přes časový spínač vždycky pár minut každou hodinu.

sarten1 napsal:Dobrý den JrdoS.
Jak jste dopadl se sklepem izoloval či nikoli. Jsem ve stejné situaci s podložím i dilematem. Zajímaly by mne vaše zkušenosti. Bohužel sz nejde napsat asi chyba na serveru.
Díky Dan

Brexit ukázal cestu!

JardaS

Odeslatod PedroKV v Úte 17. Říj 2017 20:55:32

Jestli jde o sklep pod domem, tak podle mě určo izolovat-už kvůli radonu. Rosení stěn-nám se nerosí. Ale moc ve sklepě nevětráme. Ono totiž když pustíte teplý vzduch na studené stěny, vznikne na nich rosný bod a voda se tam vysráží. Když tam bude chladnější vzduch, rosný bod bude jinde.
PedroKV

Předchozí

Zpět na Stavba a dům