Hydroizolace ve sklepě - ano nebo ne?

Moderátor: Living

Hydroizolace ve sklepě - ano nebo ne?

Odeslatod JardaS v Sob 31. Kvě 2008 8:17:12

Má smysl dělat hydroizolaci ve sklepě, který se bude používat hlavně na ukládání zeleniny a ovoce?
V těchto případech je prý hydroizolace nežádoucí. Izolace by se prováděly až na úrovni desky (stropu nad sklepem). Dům nebude podkslepen celý, pouze asi z 1/5. Sklep je hruba 1,20 m pod terénem a cca 1m nad terénem, jeho vnější stěny jsou ze ZB 40cm. Terén má vysokou vsakovatelnost - hlinito-písek a opuka, zaplavení nehrozí. Díky za názory.
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Re: Hydroizolace ve sklepě - ano nebo ne?

Odeslatod jabraka v Sob 31. Kvě 2008 9:03:43

Takový sklep je poklad pro sadaře i zelináře.Mám na zahradě taky takový,jedno je ale důležité,zajistit dobré větrání.
JABRAKA
jabraka

Odeslatod JardaS v Pát 06. Čer 2008 7:11:15

Má tady někdo takto neizolovaný sklep v novostavbě? Jaké jsou zkušenosti?
(Nemyslím se zeleninou, to bude jistě OK, ale hlavně s větráním, plísněmi, vlkostí apod.).
Nám ten neizolovaný sklep doporučuje i projektant, ale já se toho trochu obávám. Díky za názory
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

JardaS

Odeslatod MaTTyS v Pát 06. Čer 2008 8:57:44

Právě jsme dodělali hydroizolaci ve sklepě, novostavba - celá podsklepená. Sklepení 80% pod zemí. Sklep bude využíván jako dílna, kotelna, skladiště, .....Takže jsme dělali hydroizolaci jako celou vanu. Ještě jsem zvažoval, jestli to nezateplit mezi ZB 20 a cihlu 30 P+D. Jestli tam nedát 5 cm EPS. Ale už jsem od toho ustoupil.
MaTTyS

Odeslatod JardaS v Pon 09. Čer 2008 20:37:15

MaTTyS:
No jo, přesně takhle jsem to mysleli, izolace jako vana, ale sám projektant, když viděl výkop (hlinitopísek, jsme na okraji Českého ráje), tak nás od izolace odrazuje, protože sklep bude hlavně na ovoce a zeleninu. Vy jste tu izolaci sklepa dělali dodatečně, nebo jste ve fázi spodní stavby ?

MaTTyS napsal:Právě jsme dodělali hydroizolaci ve sklepě, novostavba - celá podsklepená. Sklepení 80% pod zemí. Sklep bude využíván jako dílna, kotelna, skladiště, .....Takže jsme dělali hydroizolaci jako celou vanu. Ještě jsem zvažoval, jestli to nezateplit mezi ZB 20 a cihlu 30 P+D. Jestli tam nedát 5 cm EPS. Ale už jsem od toho ustoupil.
Brexit ukázal cestu!

JardaS

Odeslatod MaTTyS v Úte 10. Čer 2008 7:00:24

Ano, jsme ve fázi výstavby podsklepení, takže se to dělá pěkně postupně.
MaTTyS

Odeslatod JardaS v Úte 10. Čer 2008 7:10:14

MaTTys:
Můžu se zeptat proč tam nedáte ten 5cm polystyren?
Brexit ukázal cestu!

JardaS

Odeslatod MaTTyS v Úte 10. Čer 2008 7:16:55

Zvažoval jsem to dlouho, nakonec jsem se rozhodl, že ho dam nedám. Podsklepení je skoro celé pod zemí, tím pádem čerpá tepelnou energii ze země. "V létě chladí, v zimě hřeje." zjednodušeně řečeno. Kdybych tam dal EPS tento přenos bych zamezil.
MaTTyS

Další

Zpět na Stavba a dům