Venkovní nátěr dřeva

Moderátor: Living

Venkovní nátěr dřeva

Odeslatod Pajach v Ned 25. Kvě 2008 20:40:59

Zdravíme a prosíme o zkušenosti.
Na domě budeme mít větší plochu obkladu ze dřeva. Máte praktické zkušenosti s nějakými nátěry? Některé domy po pár letech vypadají hrozně, máme strach, aby to nebyl náš případ. Mandlová a spol, poradíte? Pokud si dobře pamatujeme, dřevo na domě byl i váš případ. Napadlo nás použít barvu, kterou budou natřeny okna, ale zatím nám dovozce neodepsal... Díky za postřehy a nazory. P
Pajach

Re: Venkovní nátěr dřeva

Odeslatod luber v Ned 25. Kvě 2008 20:58:43

Nemám osobní zkušenost ale projektant z firmy co mi dělá kostru domu mi ukazoval nátěr jižního štítu domu ....po 4 letech ten nátěr neměl chybu. Použil dvojitý nátěr Xyladecor Oversol...budu to taky dávat na můj dům
luber

Odeslatod Pajach v Pon 26. Kvě 2008 20:07:25

Diky za reakci. Taky mi kdysi nekdo xyladekor doporucoval. Reference mame take na barvu Tikkurila (reference mj. i tady na livingu), v jednotm krame mi zase doporucoval OSMO (je to pry na bazi vosku, oleje atd...). Dale zvazujeme, jestli nekoupime barvu od firmy, ktera nam bude vyrabet drevena okna. Ocekavam dost kvalitni barvu a i odstin by pak mel sedet... :palec_up: Nevim ale, jestli je to napr. na palubky vhodne. Budou pracovat, kroutit se, praskat.. To lepene hranoly na oknech bezne nedelaji ;)
Zatim diky
P.
Pajach

Odeslatod ZdenekR v Pon 26. Kvě 2008 21:37:44

to pajach: Tu barvu na okna vám nedoporučuji, je to silnovrstvá lazura a na palubkách vám to popraská a bude se to loupat. Lepší jsou slabovrstvé lazury, které se dnes vyrábějí jako odolné proti UV, proti plísním i proti škůdcům. A nemusí to být zahraniční výrobky. I tuzemské nejsou špatné např "aktiv-lazur" nebo "sokrates". Já osobně mám dobré zkušenosti s aktiv-lazurou. Smrk palubky balkon jihozápad, celoročně slunko, voda - dva nátěry dle návodu - 8 roků a pořád pěkné.
Zdravím všechny stavebníky - ZdenekR
ZdenekR

Odeslatod Radluk v Úte 27. Kvě 2008 4:00:50

Ještě doplním Zdenka a to že slabovrstvá lazura se po čase přetře a tím je veškerá údržba u konce.U silnovrstvých nátěrů je to práce pro otroka,protože se poškozený nátěr musí sundat mechanicky :smiley15:
Radluk

Odeslatod sibari v Úte 27. Kvě 2008 6:54:47

Mám dobrú skúsenosť s Bori . . . :palec_up:
sibari

Odeslatod Pajach v Úte 27. Kvě 2008 7:37:39

Taky se trochu bojim silnovrstve lazury. Trochu se vzdycky desim toho, kdyz jedeme kolem nejakeho domu a tam se to loupe, loupe a loupe....
Nejspis jsou to nejake "luxoly", ktere maji zenit jiz za sebou. Dnesni vyrobky jsou asi ve vetsine pripadu mnohem dal a nebude mezi nimi zasadni rozdil. Jen se tedy rozhodnout, jestli opravdu lazura nebo neco na bazi oleju, vosku a ja nevim ceho jeste... Nemate nekdo zkusenost?
Diky za spolupraci ;)
P.
Pajach

Odeslatod liboslav v Úte 27. Kvě 2008 10:35:58

...já jsem použil napouštění olejem ASTRAXIL. Myslím si, že nehrozí loupání, protože nedělá vrstvy a jednou za pár let baráček otřu hadrem a znova napustím, ať již štětcem či stříkáním. Libor
Přílohy
PICT0135.JPG
liboslav

Další

Zpět na Stavba a dům