Jak rekonstruovat tento dum? Dekuji.

Moderátor: Living

Re: Jak rekonstruovat tento dum? Dekuji.

Odeslatod misapop v Úte 30. Pro 2008 12:46:18

Ahoj Frankey,

ráda bych oživila tuto diskuzi a zeptala jsem jak jste na tom s domem?
Jsme v téměř stejné situaci ... začátkem listopadu jsme koupily (převzali) RD z r. 1935 v okolí Berouna, takže Kladno známe také. Dispozičně velmi podobný a vzhledově také. Máme na něj hypotéku a ušetřené peníze půjdou na rekonstrukci. Také velmi neudržovaný, ale jinak se nám zdá v ,,bytelném stavu". Už jsme odkryli podlahy, zbourali 1 příčku, a vybetonovali základní beton nových podlah. Dispozičně ho ponecháme jen se propojí obývák s kuchyní.

Přiložím několik fotek původního stavu, fotky z rekonstrukce mám doma ještě ve fotáku tak pokud bude zájem ... taky přidám.

Ráda bych navázala kontakt, hlavně proto že máme podobný dům a v podobné lokalitě.
Nemáte fotky jak jste na tom teď vy?
Přílohy
10.jpg
1.jpg
misapop

Odeslatod Frankye v Úte 30. Pro 2008 14:00:43

Ahoj, rikal jsem si, ze tuto diskuzi obnovim v kvetnu, rok po "te" :), hlavne abych povzbudil lidi, kteri na tom byli podobne jako my :)

U nas byla od pocatku kvuli financim jasna postupna rekonstrukce (ne bourani a staveni noveho). Nejdriv jsem byl ze vseho paf, ale casem, musim se pochvalit :D, se clovek otrkal a lecos priucil a z ditete z panelaku, co neumelo dat cihlu na cihlu, jsem se snad stal remeslnikem zacatecnikem :)

Domek prosel timto: vytrhani a vykopani starych drevenych a betonovych podlah prip. dlazby, podrezani, zruseni vsech siti - voda, odpady, plyn, elektrika, topeni a vse se udelalo komplet nove, osekani spatnych omitek a nahozeni novych, taky spojenim kuchyne s obyvakem :), nove podlahy s izolaci proti vode a radonu a tepelnou izolaci, zbourani stare koupelny a stavba nove, prestukovanich komplet vsech sten, vlozkovani komina, vymena oken za plastove, sadrokartonove podhledy........

Co se dalo, udelal jsem sam, s rodinou nebo kamarady, co ne, to delali remeslnici, nekdy lip, nekdy hur :(. Dalsi etapa bude podkrovi... uff :)

Musim rict, ze je to ohromna zkusenost po vsech strankach, vic jak druha maturita, a kdybych byl na prvni, tak i druha vojna dohromady :)

Pridam i nejake fotky, asi se najdou rejpalove - to's mel udelat tak, to onak, tohle je spatne atd, ale jsem relativne spokojeny s tim, co jsme zvladli udelat :) Hezky Novy rok vsem :) F
Frankye

Odeslatod mitirka v Úte 30. Pro 2008 20:55:46

to Frankye: zdravím a těším se na fotky, podle popisu dům prošel určitě velkou změnou. U nás konečně po dvou letech slavíme vánoce v novém domově. Průběh viz dřívější příspěvky viewtopic.php?f=144&t=1215736&p=2345846#p2345846 , nebyla to procházka růžovou zahradou. Tak hodně zdaru v novém roce 2009 !!!! ;) :palec_up:
Nynější podoba našeho domu vně i uvnitř:
Přílohy
IMG_6086.JPG
IMG_6085.JPG
IMG_6013.JPG
mitirka

Odeslatod ejvis v Úte 30. Pro 2008 21:02:13

Toto já teda obdivuji! Na to bych fakt neměla ( a nemyslím finančně ).
ejvis

Odeslatod Miluscha v Úte 30. Pro 2008 21:41:29

Frankye, nedej se! ja jsem taky pro rekonstruovat starsi domky. Uz jen ty zdi, nosne zdi 60 - 80 cm, v zadni casti - mastale - pres 140 cm! Rekla bych, ze to driv meli vymyslene, co se tyce materialu, to je jina kapitola! Hlavni duvod byl u rekonstrukce, ze jsme zrekonstruovali to nejdulezitejsi, a ostatni se delalo podle situace a podle potreby. Kdybych stavela novej barak, MUSELA bych stat za remeslnikama,chodit tam kazdej den a kontrolovat, a nemela bych kde bydlet. Takhle se da dat dohromady alespon jedna mistnost, taky jsme ze zacatku nemeli koupelnu, zachod byl na dvore, kdyz takhle ale dovedli zit predkove, tak to prezijeme taky!

Nas taky ceka jeste podkovi, strecha uz je hotova, osazena oknama, mam presnou predstavu, co kde jak bude, ale jsme absolutni nesikove, vsechno si musime nechat delat, pak to manzel zkritizuje a sili. Ale kdyz to srovnam s panelakovou kvalitou, kde bydlime, tak se to neda srovnavat! Zastavam nazor nebourat, ale opravit, upravit podle sveho. My uz opravujeme 14 let, jeste nejsme hotovi, zivot je prilis kratky! :mrgreen:
Miluscha

Odeslatod BIKINI v Úte 30. Pro 2008 22:39:13

To teda nechapu - kdyz uz jste rekonstruovali stary dum se vsemi jeho nedostatky (dispozice, technologie, mala okna...), tak proc jste nezachovali jeho charakter, stuky, materialy, okoli...kvuli tomu se to snad dela, ne?
BIKINI

Odeslatod Jindra S. v Úte 30. Pro 2008 23:04:25

Obdivuji odvahu všech, kteří se vrhli do rekonstrukce takhle starých domků (bez ironie). Prošli jsme si rekonstrukcí řádovky z osmdesáteho roku a zažili spoustu nepříjemných překvapení, asi jako každý rekonstrující. Dnes, když se ohlédnu mohu říct, že jsme měli štěstí - žádné z překvapení nebylo kritické, poměr ceny vůči prostorám byl i po dokončení rekonstrukce velmi dobrý a dispozičních kompromisů bylo minimálně. Kdyby se mě ale někdo zeptal, zda rekonstruovat podobný dům, snažil bych se jej od toho (v případě standarní prodejní ceny starších domů) odradit a to i přesto, že jsou zde uvedeny velmi pěkné rekonstrukce. Výsledek je totiž zatížený daleko větším rizikem než stavba na zelené louce, kde víte co a kdo udělal, dispozičně to dáváte podle sebe, stavíte z nových technologií a hlavně nevyhazujete polovinu toho, co jste právě koupili. Taky nejsem příznivcem dlouhodobých rekonstrukcí v domě, ve kterém už se bydlí, ale jsou lidé, kterým to tolik nevadí.
Jen namátkou, co potkalo nás: Kompletní výměna střechy, výměna oken, nové topení a kotelna, vyvložkovaný komín, nové koupelny, kuchyň, zbouraná a znov postavená pergola, znovuzaložená zahrada, výměna plotu, příjezdové cestičky apod.
A ukázka rozhodování, které při stavbě na zelené louce nemusíte řešit: Máme větší garáž, na zemi je oprýskaný beton, na který jsme chtěli položit dlažbu. Bohužel předchozí majitel ušetřil a betonu dal cca 5 až 15 cm na škvárový podklad, takže jediná možnost vše rozbít, vyvézt a znovu zalít betonem, na který se dá dlažba. Odhad přes 80 tisíc - za tuto cenu se mi do toho nechce - raději se na podlahu moc nedívám.
Jindra S.

Odeslatod arci-mufi v Čtv 01. Led 2009 11:36:21

Ahoj Frankye,

taky rekonstruujeme domek. je taky hodne stary i kdyz uz asi pred dvaceti lety nejaka oprava trochu probehla. Koupili jsme ho loni v listopadu a k dnesnimu dni mame hotovou kuchyn s obyvakem, loznici. Pritel si vsechno dela sam a podotykam, ze nikdy pred tim nic takoveho nedelal, takze se vsechno uci pri tom.

Muzes mrknout na http://nasdomecek.blogspot.com

Hodne zdaru vsem co rekonstuuji.....
arci-mufi

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům