Dřevostavba-výběr firem.

Moderátor: Living

Dřevostavba-výběr firem.

Odeslatod J.M. v Sob 02. Úno 2008 21:12:07

Ahoj všichni,

chtěli bychom stavět dřevostavbu a rozhodujeme se mezi 2 stavebními firmami a to: Refis a Wood Systém, obě jsou ze Ždáru nad Sázavou.
Zajímalo by mě, zda má někdo nějaké zkušenosti, kontakty s těmito firmami.

Děkuji........................................ :ugeek:
J.M.

Re: Dřevostavba-výběr firem.

Odeslatod Zdenek R v Sob 02. Úno 2008 21:45:49

Nebudu pomlouvat firmy, ale dřevostavby jsou veliký omyl ve stavebnictví. Tím nemyslím systém staveb jako takový, ale způsob provedení od většiny firem u nás v česku. Za hodně peněz ještě více problémů. Popraskané základové desky, praskliny v interiéru,
viděl jsem i zkroucený celý dům skoro o deset centimetrů. Proto vybírejte s opatrností co největší. Nechci vás od vašeho záměru odrazovat, ale mít průvan i v zásuvkách a přitom vám budou tvrdit, že máte NED nebo dokonce PD to je nehoráznost.
Pokud jste ze Žďáru obejděte si novostavby v okolí třeba tzv. HUBERTOV v Hamrech tam už mají lidi zkušenosti a nebojte se přeptat bližních druhu svého.
Zdravím všechny stavbaře. (tu)
Zdenek R

Odeslatod 227 v Sob 02. Úno 2008 22:28:56

dřevostavby jsou veliký omyl ve stavebnictví. Tím nemyslím systém staveb jako takový, ale způsob provedení od většiny firem u nás v česku. Za hodně peněz ještě více problémů

po roční zkušenosti ve stavební firmě stavějící rámové dřevostavby na klíč se můžu pod tohle podepsat

rámové dřevostavby jsou varianta která má budouctnost, svoje přednosti a zápory, sám bych si ji v některých případech postavil, ale na klíč, v Česku ... no to bych raději každého přesvědčoval na zděnou stavbu s tenkou nosnou zdí
227

Odeslatod J.M. v Ned 03. Úno 2008 9:59:01

Zdenek R:
Bohužel ze Žďárska nejsme Nemohl by jsi blíže specifikovat problémy , které tam nastaly? A ještě o to více by nás zajímala konkrétní firma, je-li to možné??Díky
227:
Pro jakou firmu pracuješ nebo jsi pracoval ? A kde vidíš největší problém ajak se mu vyhnout?
J.M.

Odeslatod luber v Ned 03. Úno 2008 10:20:26

Já přidám svou zkušenost. Potom co jsem viděl práci "odborníků" z několika firem na dřevostavby tak jsem se rozhodl si ten dům postavit sám ve spolupráci s tesařstvím a s několika známymi řemeslníky.
Na stavbách které jsem navštívil jsem viděl nekvalitní práci, nedodržování technologických postupů a poté co jsem dostal rozpočty tak většinou nehorázně předražený materiál.
Stalo se mi že firma účtovala OSB bez DPH za cenu o 30 procent vyssi nez si ji jsem schopen koupit v místních stavebninách s 19 pct DPH. Samo že si také vykázali dovoz, manipulaci s materiálem do 6 m výsky :-) a instalaci.

To jsem si řekl DĚKUJI NECHCI.
luber

Odeslatod 227 v Ned 03. Úno 2008 11:07:42

firmu uvádět nebudu a problém je jak firmy stavějí a musejí stavět, konkurence na trhu je tlačí k tomu stavby odrbávat, odrbávají plus mínus všichni a ti co se snaží dělat trochu poctivě mají zakázky na 2-3roky dopředu nasmlouvané. Proto jsem odešel, už sem se na to nemohl dívat a hádal se se šéfem, u těch domů se za 5-10let zřejmě projeví závady i na nosných konstrukcích.
A vyhnout se tomu dá tak že spoustu času věnovat samostudiu(na dozor nespoléhat), nestavět na klíč ale dodavatelsky

a nebo stavět raději zděný dům
člověku bez zkušeností, pokud bych s ním nerozebral jeho důvody proč chce dřevostavbu, s jakým projektantem, dozorem a jakou firmou chce stavět, nikdy dřevostavbu nedoporučil
227

Odeslatod Zdenek R v Ned 03. Úno 2008 11:50:26

to J.M.: Největší problém vidím v kombinaci- trámová konstrukce ze syrového dřeva káceného celoročně a ihned zpracovaného na hranoly a trámy, a vzápětí použitého na dřevostavby a velkoplošných materiálů. (veliké smrštění vysychajícího trámu, oproti minimálnímu smrštění u velkoplošných materiálů). Potom vznikají trhliny, praskliny a pokroucení v celé stavbě.
A postavit dům na základové desce staré týden a mnohdy i méně,když beton zraje minimálně 28 dní což ví i laik, to je nehoráznost,a pak se chlubit jak rychle vám tu hrůzu postavili? :roll:
Zdenek R

Odeslatod J.M. v Ned 03. Úno 2008 12:28:33

to Zdenek R a 227: a když Vám pošlu jenom svůj mail, tak mi to jméno té firmy napíšete? Nechci nalítnout a nebudu to Vaše hodnocení nikde používat, ale proč platit někomu něco, když to nedělá pořádně?!
:evil:
J.M.

Další

Zpět na Stavba a dům