sádrokarton, parozábrana v koupelně

Moderátor: Living

sádrokarton, parozábrana v koupelně

Odeslatod Ondřej Mlejnek v Stř 30. Led 2008 14:16:58

je nutné vkládat u stropního podhledu v koupelně pod sádrokarton parozábranu? původně jsem ji tam chtěl dát, ale teď je situace taková, že s největší pravděpodobností budeme do koupelny dávat bodová světla (zabudovaná do sdk) a kvůli vzduchotechnice budeme muset mít v podhledu revizní dvířka (kvůli nastavení klapek na rozvodech).
moje otázka je tedy - je to opravdu nutné? a pokud ano, jak to lze zrealizovat (světla a dvířka) tak aby byl strop opravdu parotěsný. děkuji
Ondřej Mlejnek

Re: sádrokarton, parozábrana v koupelně

Odeslatod frantasar v Stř 30. Led 2008 17:55:35

Kde máte izolaci? Jestliže položenou na tom SDK (resp. konstrukci), tak musíte mít mezi SDK a izolací parozábranu. A potom je samozřejmě problém s bodovkami (teplo).
Já mám strop koupelny rovný pouze ze SDK, potom dlouho nic a až poté šikmou střechu vybavenou parozábranou, izolací a paropropustnou folíí. Tak můžu mít v koupelně bodovky, protože nad nimi není nic, jen 2 metry místa.
frantasar

Odeslatod Ondřej Mlejnek v Čtv 31. Led 2008 11:27:55

nad koupelnou je ještě půda (zaizolovaná vč. parozábrany) do budoucna tam bude další koupelna, v podlaze půdy (cca 20cm nad sdk roštem) je nacpaná vata, nad tím pak OSB desky jako podlaha (+bude kročejová izolace + roznášecí OSB + krytina), pod ní pak prkna a rákos s omítkou, pak nic a pak ten sádrokarton. (tj. skladba bude: sdk - vzduch 20 cm - omítka na rákosu - prkna - izolace podlahy - OSB - kročejová izolace - OSB - lino nebo dlažba)

parozábranu bych nad sdk dával spíš kvůli té izolaci v podlaze, aby to nekondenzovalo v ní, což by snad i teoreticky mohlo, možná je to zbytečný, to já nevím, proto bych rád věděl další názory...
Ondřej Mlejnek

Odeslatod frantasar v Čtv 31. Led 2008 13:18:38

Takže máte dvakrát izolaci. V podlaze půdy a v šikmé střeše. Izolaci nad koupelnou musíte chránit před vlhkostí parozábranou. Jinak nasákne vlhkost a bude tam nanic - a to je lepší případ, ještě tam taky může plesnivět.
Takže tam buď parozábranu dejte (až těch 20 cm nad SDK a nebude vadit na bodovky) nebo odstraňte tu izolaci (předpokládám vatu) - vždyť máte izolovanou střechu, ne?
Každopádně samotnému SDK pára nic neudělá. Máme v bytě SDK stropy a v koupelně se pořádají doslova orgie páry a vody - a v pohodě. Ovšem vatě by to vadilo.
frantasar

Odeslatod Ondřej Mlejnek v Čtv 31. Led 2008 16:18:24

střechu izolovanou mám, ale to podkroví budeme obývat až výhledově, proto jsem izoloval podladu v podkroví už teď, navíc chceme půdu dobře zvukově izolovat...
Ondřej Mlejnek

Odeslatod Fernando17 v Pát 13. Bře 2020 14:36:27

Droga kamagra je účinným lékem pro léčbu erektilní dysfunkce u mužů. Je schopen snadno obnovit sexuální funkce díky posílení krevního oběhu v penisu. Problém impotence se může objevit u každého člověka, jeho příčinou může být nemoc i psychologický faktor. Super kamagra 100 mg je vynikající řešení pro řešení tohoto problému. Její aktivní složka sildenafil snadno překonává chybějící erekci a dává každému páru nové pocity. Snadné objednání na adrese https://sildenafilocomprar.com/. K dispozici je doručení a není nutný předpis.
Fernando17

Zpět na Stavba a dům