Podlahové topení DEVI - zkušenosti/aplikace

Moderátor: Living

Podlahové topení DEVI - zkušenosti/aplikace

Odeslatod pamipa v Čtv 17. Led 2008 8:44:52

Již jsem rozhodnutý pro podlahové topení elektrické a to firmy DEVI. Firem z el.podl.top. je u nás víc, ale mě zas tak neoslovili.Má někdo letité zkušenosti s tímto druhem vytápění?
Ve fy DEVI jsem se dověděl, že to sami navrhují a pokládají.Podle videa na jejich stránkách mi to připadá jednoduché a svépomocí (s elektrikářem) by se mi to taky mohlo povést.Jen nevím kolik smyček kam dát, kdo mi v tom poradí?jen bych s nakoupil materiál........ :ugeek:
pamipa

Re: Podlahové topení DEVI - zkušenosti/aplikace

Odeslatod tomiik v Čtv 17. Led 2008 8:53:46

jaké máte tepelné ztráty objektu? Jestli nad 4-5kW tak bych o tom ani neuvažoval...máme nejnižší ceny skoro z celé eurozóny a je zde velký předpoklad růstu cen.. dejte teplovodní podlahovku a nebudete omezen volbou zdroje...topení elektřinou je pasé
tomiik

Odeslatod pamipa v Čtv 17. Led 2008 10:13:39

tomiik Napsal:
-------------------------------------------------------
> jaké máte tepelné ztráty objektu? Jestli nad 4-5kW
> tak bych o tom ani neuvažoval...máme nejnižší ceny
> skoro z celé eurozóny a je zde velký předpoklad
> růstu cen.. dejte teplovodní podlahovku a nebudete
> omezen volbou zdroje...topení elektřinou je pasé

já myslím, že pasé není, u NED a ePD určitě né, já navíc plánuji ještě krbovou vložku.

Má někdo poznatky k podlahovému topení?
pamipa

Odeslatod Stanin v Čtv 17. Led 2008 11:05:33

Pokládku jsem dělal sám, ale ne DEVI - dával jsem rohože od Fenixu, vyrobené podle návrhu na míru, takže jsem už problém kam kolik smyček neřešil. Nebylo na tom nic náročeného.
Stanin

Odeslatod Zdenda v Čtv 17. Led 2008 11:11:56

tomiik Napsal:
-------------------------------------------------------
dejte teplovodní podlahovku a nebudete
> omezen volbou zdroje...topení elektřinou je pasé

Je to jako házet hrách na zeď. Vejce chytřejší slepice.
Musí si ti frňáky narazit sami, pak jim to dojde.
NIKDY bych nedělal elektrickou podlahovku, nikdy bych se neulakotil na "nízkých pořizovacích nákladech".
Dobře jim tak. :idea:
Zdenda

Odeslatod pamipa v Čtv 17. Led 2008 11:13:58

stanin:jak dlouho tot topení používáte?Jak velký prostor vytápíte?Kolik protopíte?Nemáte foto z pokládky?Proč Fenix?

Je to mnoho otázek, ale můžete odpovědět?
Děkuji ;)
pamipa

Odeslatod Shperhock v Čtv 17. Led 2008 11:44:58

To pampi: Topný drát je jednoduché položit, stačí napenetrovat podlahu (pokud to hodláte dávat do lepidla pod dlažbu, přidělat plechové pásky, které budou držet tvar smyček a začít přidělávat. Na doporučení příbuzného, který tím vytápí třetinu bytu, jsem to dával ob dvě svorky (ale já to mám jen k temperování podlahy, hlavní vytápění je pomocí radiátoru). Muselo se jen dávat bacha, aby na to někomu něco nespadlo a drát se nepřerušil, do doby, než byla položena dlažba (dalo se ověřit ohmmetrem).
Shperhock

Odeslatod Shperhock v Čtv 17. Led 2008 11:59:51

To pampi: Topný drát je jednoduché položit, stačí napenetrovat podlahu (pokud to hodláte dávat do lepidla pod dlažbu, přidělat plechové pásky, které budou držet tvar smyček a začít přidělávat. Na doporučení příbuzného, který tím vytápí třetinu bytu, jsem to dával ob dvě svorky (ale já to mám jen k temperování podlahy, hlavní vytápění je pomocí radiátoru). Dával jsem ho jen do těch míst, kde nepředpokládám že bude stát nábytek. Až do položení dlažby se muselo se dávat bacha, aby na to někomu něco nespadlo a drát se nepřerušil (dalo se ověřit ohmmetrem).

Jinak oproti teplovodní podlahovce to má výhodu v tom, že si to fakt můžete položit svépomocí a že to topí po celé délce stejně (teplovodní potrubí s délkou v zemi chladne a když se to špatně navrhne, tak ta voda může být od určité části smyčky natolik ochlazená, že už žádné teplo podlaze nepředá).
Přílohy
topnydrat.jpg
image/jpeg
topnydrat.jpg (37.9 KB) Zobrazeno 1777 krát
Shperhock

Další

Zpět na Stavba a dům