Vytápění domu

Moderátor: Living

Re: Vytápění domu

Odeslatod Zdenda v Stř 09. Led 2008 20:33:23

Viessman má reklamy na každé lyži, dresu a plotu. Asi bude nejjjjlepší.
Zdenda

Odeslatod Sifo v Stř 09. Led 2008 21:12:52

carlos napsal : "Pokud budu uvažovat o teplovodním podlahovém topení + krb s výměníkem a dále chci alespoň malinko temperovat garáž + za ní technickou místnost, jak to řešit?Radiátorem do garáže je asi blbost...?"

to jako že budeš tu podlahovku natápět jen tím krbem??? nebo ten krb bude jako sekundární zdroj? Toto se asi bez akum.nádrže neobejde...

Jinak pokud dáš do garáže velkoplošný radiátor, lze tím temperovat. Vše je otázka tepelné ztráty garáže, teplotního spádu a velikost (výkonu) radiátoru.....a nebo můžeš dát i podlahovku do garáže :-)))))

řešit se dá vše...
Sifo

Odeslatod AndrejG v Stř 09. Led 2008 23:38:56

Sifo Napsal:
-------------------------------------------------------
a nebo můžeš dát i podlahovku do
> garáže ))))

Ja budem, ale nakoniec som sa rozhodol, ze iba elektricku od devi. Aby sa dalo aspon temperovat, popripade aj kurit, keby tam raz bolo nieco ine. Nacenene to mam tusim na 8-9tis. na 20m2.
AndrejG

Odeslatod NerozumímNičemu v Čtv 10. Led 2008 0:04:49

Andrej.:Nestačil by topný kabel od Fenixgroup.cz mají PSV 1 za cca 1500Kč/kW výkonu. Topné rohože jsou docela drahé cca 3x.
NerozumímNičemu

Odeslatod AndrejG v Čtv 10. Led 2008 0:17:18

NerozumímNičemu Napsal:
-------------------------------------------------------
> Andrej.:Nestačil by topný kabel od Fenixgroup.cz
> mají PSV 1 za cca 1500Kč/kW výkonu. Topné rohože
> jsou docela drahé cca 3x.

Mozno stacil...nad fenixom som tiez rozmyslal, aj ked niektori ludia tvrdia, ze su taki lacni kvoli tomu, ze su menej kvalitni. Tazko povedat ci je devi take drahe kvoli tomu, ze si platia reklamu prakticky vsade, alebo su naozaj taki dobri.
AndrejG

Odeslatod Morlock v Čtv 30. Bře 2017 16:42:01

Nestavěl jsem ale rekonstruoval. Prakticky kompletně. Starý barák, krásná stavba, super místo, ovšem dům v děsným stavu. U vytápění mi bylo jasný že starej kotel půjde do háje, topit uhlím fakt ne-e. Takže jsem si ze všech možností vybral tepelný čerpadlo. Žádal jsem o dotaci u ministerstva živ. prostředí, tak jsem vybíral z toho, na co se dá čerpat a nejlepší mi přišlo čerpadlo Daikin Altherma. Navíc jako bonus, dostanete na něj dalších 15 litrů dotaci při nákupu od výrobce.
Jsem s ním úplně spokojenej. Obsluha snadná, šlape jak hodinky, nikde žádný bordel jako od uhlí, nemusím štípat třísky na dvoře, paráda. :D
Morlock

Předchozí

Zpět na Stavba a dům