Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?...

Moderátor: Living

Re: Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?...

Odeslatod Roman1816 v Úte 13. Lis 2007 20:30:59

Folie jsme dali jednak kvůli pojistce a z obavy prohození něčeho dovnitř-chytil jsem cikorky jak vykrádali sousedovi auto a pány poldy nenapadlo nic jinýho,než se hlasitě zeptat "a vy bydlíte kde?"no a cikorky tak věděli kdo je načapal a tak mi poté umřel pořádně ostrý dobrman na otravu,takže psa už nee.A jak jsem již psal alarm kolem 25tis-úplně stačí,pokud nabydlíte na samotě u lesa.
Roman1816

Re: Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?.

Odeslatod Roman007 v Ned 10. Led 2010 1:53:58

tak pročítám názory na EZS, ale vše zůstává v obecných proklamacích. Nikde nevidím dobré nebo špatné zkušenosti s jednotlivými výrobky. Já před měsícem dostavěl, před 14 dny mi vykradli auto před barákem a včera se mi někdo procházel po pozemku a nakukoval do interiéru, takže mám dojem, že to zabezpečení musím akutně řešit. Váhám jestli by nebylo dobré si na pana nezvaného posvítit. Jednoduše dát pohybové čidlo a halogenku. Kamerové systémy, které mi zloděje nafilmují jsou fajn, ale zloděj povětšinou nechce pracovat pod světly reflektorů.
Roman007

Odeslatod David001 v Stř 12. Pro 2012 18:57:03

My máme skla s conexem u oken, která jsou do výšky 2 metrů nad pevným povrchem - požadavek pojišťovny pro slevu pojistky. Dále celoobvodové kování v kombinaci s bezpečnostními klikami na oknech - to je ochrana proti vypáčení oken zvenku. Pak samozřejmě bezpečnostní vchodové dveře a EZS od Jablotronu, bez připojení na PCO, zato se sirénou na fasádě, aby si největší trotlové vybrali dům bez sirény. Za čtyři a půl roku ani jeden falešný poplach - při dobré montáži prý standard.
Zatím jeden neúspěšný pokus přes francouzské okno - nedostal se skrz díky bezpečnostní klice.
Jenom kombinace zabezpečení všech kritických bodů funguje. Ideální by bylo i PCO, ale nechce se mi to platit.
David001

Odeslatod Ivanka74 v Čtv 26. Říj 2017 15:53:38

To my jsme to až tak technicky neřešili, jednoduše jsme si koupili bezpečnostní systém, jehož součástí jsou senzory na okna a dveře, takže díky němu máme přehled o všech aktivitách, i kdybychom byli třeba na dovolené. Když tak doporučuji mrknout do tohoto návodu - https://www.bezpecnydum.cz/bezpecnydum/2-Poradna/7-Vyber-a-druhy-alarmu - nám to výběr dost usnadnilo. :)
Ivanka74

Odeslatod cowboy961 v Stř 31. Led 2018 14:18:56

Roman007 napsal:tak pročítám názory na EZS, ale vše zůstává v obecných proklamacích. Nikde nevidím dobré nebo špatné zkušenosti s jednotlivými výrobky. Já před měsícem dostavěl, před 14 dny mi vykradli auto před barákem a včera se mi někdo procházel po pozemku a nakukoval do interiéru, takže mám dojem, že to zabezpečení musím akutně řešit. Váhám jestli by nebylo dobré si na pana nezvaného posvítit. Jednoduše dát pohybové čidlo a halogenku. Kamerové systémy, které mi zloděje nafilmují jsou fajn, ale zloděj povětšinou nechce pracovat pod světly reflektorů.

Halogen určitě. Ideálně na 6K lumen.
Být vámi dám jich několik tak, aby svítily do jednoho bodu.
Ale atrapy kamer ne. Atrapy nepomáhají a nepomohou. Před nedávnem u nás vykrádli v zavřeném baráku garáže - tudíž věděli, že se jedná o repliku. Takže jako zabezpečovací prvek se nehodí.
cowboy961

Předchozí

Zpět na Stavba a dům