Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?...

Moderátor: Living

Re: Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?...

Odeslatod Jardaah v Pát 09. Lis 2007 15:18:49

Sidonius:
Connex je především obchodní název konkrétního výrobce (bývalý Glaverbel, dnes AGC Flat Glass), jiní výrobci mají pro toto sklo jiný název.
Každopádně se jedná o vrstvené sklo s vloženou jednou nebo více fóliemi, a souvrství [bold]je klasifikováno jako bezpečnostní[/bold]. Sklo nemusí být kalené, lze použít i obyčejné. Fólie může mít různé tloušťky a může jich být různý počet, dle požadovaného stupně zabezpečení - od základního, chránícího pouze před pořezáním, až po skla [bold]odolná proti průstřelu či výbuchu[/bold].

Se zbytkem příspěvku souhlasím.
Jardaah

Odeslatod Sifo v Pát 09. Lis 2007 15:22:20

3 brazilské fily + vodní příkop s krokodýlem.....:-)))ale pozor, aby nesežrali tito miláčci omylem Vás :-)))
Sifo

Odeslatod ivetac v Pát 09. Lis 2007 15:26:15

my máme jablotron, ale priznám sa že 2 x som spustila omylom alarm, ale zato susedia mrkli bajočkom čo sa deje. Ja tvrdím, že mať dobré vzťahy so susedmi a alarm napojený na telefon a veľký nebezpečne vyzerajúci pes je to pravé orechové.
Folie nemáme a ani sme nechceli, žalúzie tiež nemáme a asi moc neochránia. Nie je nič horšie ako ignorácia zo strany susedov. Bohužiaľ.
Vlastne je - sused čo Vás vykradne :D
ivetac

Odeslatod Jardaah v Pát 09. Lis 2007 16:32:55

ivetac:
Nakonec jste nekoupili GM200?
Já už je mám a vypadají dobře.
Jardaah

Odeslatod RRrorys v Pát 09. Lis 2007 22:31:34

To: Jardaah

Pojistka je super do te doby dokud platite.
Horsi je to v obdobi, kdyz dochazi k pojistne udalosti.

Nakolik folie zdrzi pri vnikani do domu je zbytecna diskuze.

Na tuty mene nez mrize v oknech. Ale kdo by chtel bydlet ve veznici.
Nezatracuji folii, ale pohlizim na ni z bezpecnostniho hlediska jako zadrze proti zlodejum dost skepticky.

Pohlizel by jsem na ni jako na ochranu doplnkovou a ne jako samostatnou ochranu proti zlodejum.
RRrorys

Odeslatod ivetac v Sob 10. Lis 2007 14:15:08

no nekupili sme. A veľmi ľutujem, ale bolo to finančne náročné. Takže teraz špekulujem na vnútornom tienení.Investovali sme do alarmu a kopec iných vecí, takže sme bez.
Verím že to vyzerá dobre. Bude aj foto?
ivetac

Odeslatod HonzaJR v Ned 11. Lis 2007 20:56:28

To Pepsi:
Základní sada bezdrátového alarmu s GSM přenosem od Jablotronu tě přijde i s instalací na cca 20-25 tisíc Kč a připojení na PCO máš půl roku zdarma (podmínka instalace firmou), potom platíš cca 500-1000Kč/měsíčně podle varianty hlídání.
Původně jsem plánoval využití tohoto bezplatného období a potom něco v Sifově stylu fil a krokodýlů, ale zasekli jsme se na vzduchotechnice a tak jsem teď uzavíral smlouvu na placené připojení na PCO na další období.
Falešný poplach jsem měl jen jednou když jsem zajel autem těsně před okno a čelní sklo hodilo prasátko (spíše pořádné prase) na čidlo uvnitř. Cca jednou za dva měsíce chodí chvilku po půlnoci SMS o ztrátě komunikace, to Vodafon zřejmě restaruje sítě, ale PCO obdobné hromadné výpadky vyfiltruje.
HonzaJR

Odeslatod frantasar v Ned 11. Lis 2007 22:07:24

Moje řeč. EZS za cca 25 je solidní zabezpečení, napojení na PCO za 500/měs je pakatel a hlavně viditelné nálepky "objekt je hlídán alarmem s napojením na hlídací službu". K tomu u jen modlitba, ať ta pakáž umí číst. A je to lepší, než všelijaké folie, mříže, rolety, atd., které sekyře stejně neodolají.

Před několika dny u nás byli. Vím tedy, o co jde.
frantasar

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům