Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?...

Moderátor: Living

Re: Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?...

Odeslatod Roman1816 v Úte 13. Lis 2007 20:30:59

Folie jsme dali jednak kvůli pojistce a z obavy prohození něčeho dovnitř-chytil jsem cikorky jak vykrádali sousedovi auto a pány poldy nenapadlo nic jinýho,než se hlasitě zeptat "a vy bydlíte kde?"no a cikorky tak věděli kdo je načapal a tak mi poté umřel pořádně ostrý dobrman na otravu,takže psa už nee.A jak jsem již psal alarm kolem 25tis-úplně stačí,pokud nabydlíte na samotě u lesa.
Roman1816

Re: Zabezpečení domu - bezpečnostní fólie, EZS nebo co vlastne?.

Odeslatod Roman007 v Ned 10. Led 2010 1:53:58

tak pročítám názory na EZS, ale vše zůstává v obecných proklamacích. Nikde nevidím dobré nebo špatné zkušenosti s jednotlivými výrobky. Já před měsícem dostavěl, před 14 dny mi vykradli auto před barákem a včera se mi někdo procházel po pozemku a nakukoval do interiéru, takže mám dojem, že to zabezpečení musím akutně řešit. Váhám jestli by nebylo dobré si na pana nezvaného posvítit. Jednoduše dát pohybové čidlo a halogenku. Kamerové systémy, které mi zloděje nafilmují jsou fajn, ale zloděj povětšinou nechce pracovat pod světly reflektorů.
Roman007

Odeslatod David001 v Stř 12. Pro 2012 18:57:03

My máme skla s conexem u oken, která jsou do výšky 2 metrů nad pevným povrchem - požadavek pojišťovny pro slevu pojistky. Dále celoobvodové kování v kombinaci s bezpečnostními klikami na oknech - to je ochrana proti vypáčení oken zvenku. Pak samozřejmě bezpečnostní vchodové dveře a EZS od Jablotronu, bez připojení na PCO, zato se sirénou na fasádě, aby si největší trotlové vybrali dům bez sirény. Za čtyři a půl roku ani jeden falešný poplach - při dobré montáži prý standard.
Zatím jeden neúspěšný pokus přes francouzské okno - nedostal se skrz díky bezpečnostní klice.
Jenom kombinace zabezpečení všech kritických bodů funguje. Ideální by bylo i PCO, ale nechce se mi to platit.
David001

Odeslatod Ivanka74 v Čtv 26. Říj 2017 15:53:38

To my jsme to až tak technicky neřešili, jednoduše jsme si koupili bezpečnostní systém, jehož součástí jsou senzory na okna a dveře, takže díky němu máme přehled o všech aktivitách, i kdybychom byli třeba na dovolené. Když tak doporučuji mrknout do tohoto návodu - https://www.bezpecnydum.cz/bezpecnydum/2-Poradna/7-Vyber-a-druhy-alarmu - nám to výběr dost usnadnilo. :)
Ivanka74

Předchozí

Zpět na Stavba a dům