Odvlhčovač

Moderátor: Living

Odvlhčovač

Odeslatod hasa v Čtv 04. Říj 2007 11:53:18

Odvlhčovač Sinclair má někdo s ním zkušenost.Prosím poradte.Mam vlhkost v bytě kolem 70% a potřebuju ji trochu srazit. (new_smile_cheers)
hasa

Re: Odvlhčovač

Odeslatod Julka v Pát 05. Říj 2007 8:11:32

Taky se rozhlížím po nějakém odvlhčovači do domečku (větrám jen o víkendu, kdy se tam renovuje), konkrétně typ SINCLAIR CFO-20E, ale dle počtu odpovědí vidím, že toto téma zde není příliš aktuální. Vím, že se nejedná o radikální odstranění vlhkosti, ale při použití čas od času si myslím je to dobré. Pokud vyleze sluníčko, větráním vlhkost srazím i na 50%, ale jinak je to problematické (dost přes 70%, jen v místnostech přízemí).
Julka

Odeslatod Jita v Pát 05. Říj 2007 9:05:34

A proč raději nezvolit vysoušeč ? Funguje na principu fenu, tj. že máš topnou spirálu a přes ní ventilátor fouká vzduch a nasměruješ přesně tam, kde chceš vysušovat. Vlhkou zeď, vlhký sklep, po povodních, .... To je stejné, jako když sušíš prádlo venku, pokud fouká větříček, je prádlo dříve suché.
Nůžeš u toho větrat, mít otevřené dveře, okna, atd.
To u odvlhkovače mít nemůžeš, jinak budeš odvlčovat venkovní vzduch. ;)
Pernamentní vhlkost v bytě bych asi řešila nějakým zabudovaným ventilátorem s hydrostatem a dostatečným přísunem čerstvého vzduchu. Je otázka, kde se v tom bytě ta vlhkost bere, zda by nestálo za úvahu příčinu odstranit.
Jita

Odeslatod hasa v Pát 05. Říj 2007 9:17:34

mam poměrně nový dum, stěny a podlahy doufam řádně odizolovane - vana- ale nedochazi asi k cirkulaci vzduchu, aby dokázala vzduch vyměnit.Mam pocit, že co vyprodukuji květiny, prádlo, dýchání a pod.nestačí při pravidelnem kratkodobem větraní odejit a pak se to vysráží na nejstudenějším místě - okna a pod.Vyzkoušel jsem skoro vše a je to pořád stejné.Jediné co jsem nezkusil - odvlhčovač. (new_silly)
hasa

Odeslatod MS v Pát 05. Říj 2007 9:25:47

Po přestěhování do koupeného nepodsklepeného domečku řešíme podobný problém. Nikdy jsme s vlhkostí problémy neměli, až teď. Zdi nejsou mokré, podlahy jsou nové a suché, ale je tam pocitově i doopravdy vlhko. Závidím všem, co kupují zvlhčovače. Máme běžnou vlhkost kolem 65-70, spíš 70. Když se větrá a je sluníčko, je to o něčem jiném. Koupili jsme si před rokem Sinclair CFO-12E. Nemáme ho zapnutý stále. Zapínám ho tak obden, když déle prší, tak každý den, třeba ho nechám jet přes noc.Přes léto odpočíval. Přenáším ho z pokoje do pokoje, hlavní místo má v koupelně. Je neuvěřitelné, kolik je schopný do sebe té vlhkosti pohltit. Není to v žádném případě zbytečný krám.
MS

Odeslatod hasa v Pát 05. Říj 2007 9:45:10

Mam též nepodsklepený dům a zajímalo by mne na kolik jste schopen tímto odvlhčovačem vlhkost snížit.Já pokud se ho rozhodnu koupit uvažuli s umístěním na horní chodbu, kde mi to dělá největší problémy, je to nejhornější místnost, moc ji nechci přetápět a stoupá tam vlastně teplý vlhký vyduch z dolních místností.
hasa

Odeslatod MS v Pát 05. Říj 2007 11:50:35

Jak jsem psala, nemám ho zapnutý trvale, ale snižuji pod 60%. Můžeš si na něm nastavit, na kolik chceš % a on se Ti sám vypne, což opravdu funguje. Známý nám radil, že trvalé odvlhčování nedoporučuje, protože se to natahuje stále a stále ze zdí a ty nějakou přirozenou vlhkost mít musí. Nevím, neumím posoudit, ale řídím se spíš pocitem. Také jsem byla dost nedůvěřivá, ale byla jsem příjemně překvapená. Myslím si ale, že je nutné ho dát k největšímu zdroji vlhkosti - koupelna a tam, kde sušíš prádlo (to se já doma snažím sušit minimálně).Proto ho mám přes den třeba v chodbě, ale večer ho přenesu do koupelny. Jediný zápor vidím v tom, že nemá kolečka. Na přenášení je těžší, ale není to tak strašné. Ještě jedna pro Tebe příznivá zpráva - letos je o 2 tis.levnější, než jsem ho kupovala já. :cry:
MS

Odeslatod hasa v Pát 12. Říj 2007 12:40:00

Koupil jsem odvlhčovač - pozoruji mírné zlepšení. Ta pravá vlhkost asi přijde s počasím. Budu se snažit informovat na foru. (tu)
hasa

Další

Zpět na Stavba a dům