chemická injektáž vlhké zdi

Moderátor: Living

Re: chemická injektáž vlhké zdi

Odeslatod milan.cukrar v Úte 14. Čer 2011 17:02:45

DukeNukem, půjčení vrtačky s vrtákem asi za 800Kč, brigádník za 50Kč na hodinku.....vy jen kontrola.....
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod DukeNukem v Úte 14. Čer 2011 18:32:09

milan.cukrar napsal:DukeNukem, půjčení vrtačky s vrtákem asi za 800Kč, brigádník za 50Kč na hodinku.....vy jen kontrola.....

Já to napsal asi špatně ;) , nemyslel jsem že se mi nechce nebo to nezvládnu, ale spíše mám obavu o soudržnost takto prošpikované betonové sypaniny s kamením, či jak to nazvat.
DukeNukem

Odeslatod PedroKV v Úte 14. Čer 2011 20:27:47

jo, to bych se taky bál. Základy na starém domě máme taky kamenné, ona teda ta hlína mezi nima drží jak šlak, ovšem je třeba mít na paměti, že z venku to vypadá jako probetonované kameny, ve skutečnosti jsou ale jen prosypané hlínou a zvenkou jsou spáry zamatlány betonem. A pídil bych se po tom, jestli vrtat do kamenů má smysl, protože skrz kámen voda podle mého neprojde, tak vyvzlíná po jeho povrchu, nebo po té hlíně mezi šutrama, možná, pokud je to možné, by bylo lepší vrtat až do cihel nahoře nad kamenama.
PedroKV

Odeslatod Honza73 v Čtv 19. Úno 2015 15:50:59

Dobrý den,
objevila se mě na zdi tato mapa(viz obrázek),jedná se o 10 let postavený dům.Jedná se o vnitřní příčku.Dům je postaven na kopci z cihelných bloků a na místě výstavby je minimální spodní voda.Prosím o názor o co by se mohlo jednat.V případě že byšlo o vzlínající vlhkost(narušená hydroizolace), je možno použít chem.injektáž?Jedná se o kousek zdiva cca 50cm.Našel jsem toto http://cze.sika.com/cs/produkty_a_resen ... kamur.html
Jaká je životnost této injektáže,Děkuji za postřehy.
Přílohy
20150216_084523.jpeg
Honza73

Odeslatod DukeNukem v Čtv 19. Úno 2015 15:57:18

Ten SikaMur vypadá zajímavě, taky pořád přemýšlím na chemickou injektáží, ale nemám nikde ověřeno, jaký by to mělo účinek. Bojím se, že takovej "krém v díře" :D nic neudělá ...
DukeNukem

Odeslatod jirkahordas v Ned 01. Bře 2015 20:58:11

A co zkusit injektáž silanem? Vypadá to docela sofistikovaně.
http://www.stavebnichemie.info/sanaci-vlhkeho-zdiva-je-mozne-provest-silanovou-emulzi-d24.html
Jenom trochu přemýšlím nad tím počtem otvorů ve zdi... :geek:
jirkahordas

Odeslatod DukeNukem v Ned 01. Bře 2015 22:01:57

jirkahordas napsal:A co zkusit injektáž silanem? Vypadá to docela sofistikovaně.
http://www.stavebnichemie.info/sanaci-vlhkeho-zdiva-je-mozne-provest-silanovou-emulzi-d24.html
Jenom trochu přemýšlím nad tím počtem otvorů ve zdi... :geek:

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme! :D
DukeNukem

Odeslatod DukeNukem v Ned 12. Dub 2015 20:26:55

Přikládám čerstvé reálné zkušenosti s chem. injektáží Sikamur:

Vrtal jsem otvory průměru 12mm, dělal jsem několi zdí, zvláště smíšené kamenivo, do hloubky od 40-60 cm, celkem odhadem cca 90 otvorů. Doporučovanou osovou vzdálenost otvorů 12cm jsem snížil na cca 10-11cm kvůli typu zdiva.

Výpočet spotřeby podle jejich vzorce odpovídá. Měl jsem balení 600ml (salám) + pistoli. Dodávaná hadička je jen 40 cm, koupil jsem v hobby marketu delší,cca 80 cm, vnější průměr je myslím 7.5-8mm.
Aplikace krému šla vcelku dobře. Akorát člověk nemá přesně z počátku cit a zpětnou vazbu, tak dává krému buď moc nebo málo.
V návodu píšou, že se salám má v pistoli nožem propíchnout. Když jsem to udělal, vždycky trochu injektážního krému vystříklo ven, protože byl salám natlakovaný. Po pár salámech jsem zjistil, že aplikační nádstavec má v sobě 2 hroty, o které se salám sám propíchne, takže tuto operaci jsem příště vynechal. Asi i vlivem toho se mi v pistoli postupně nahromadil krém, který asi tekl bokem, ten jsem tedy pečlivě skladoval do zavařovací sklenice a nakonec ho také zužitkoval pomocí starého obalu od 300ml kartuše (původně akrtyl, vymytá), kterou jsem pak také aplikoval zbytek krému.

Doporučuji si plochu, kde pracujete, zakrýt, protože krém je mastný, z hadičky sem tam ukápne nebo vyteče, a krém nejde jen tak umýt. Doporučuji mezi aplikací konec hadičky něčím ucpat (tužkou :-) )

Tak teď jen doufám, že to pomůže. To ale zjistím až za několik měsíců/let.

Přikládám skoro nic neříkající rozmazaný obrázek :-)
20.jpg
DukeNukem

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům