Jak namíchat suchý beton

Moderátor: Living

Re: Jak namíchat suchý beton

Odeslatod SlavekPavlik v Čtv 14. Čer 2007 10:03:28

Jano, tak já ti to přijedu grátis namíchat. Kdy a kde?
SlavekPavlik

Odeslatod Jano v Čtv 14. Čer 2007 10:26:07

Hoši, žádné mýchání ani dmýchání nebude, stačí když budete příště věcní a nebudete odpovídat na něco, na co se nikdo neptá.
V opačném případě jste měli hledat uplatnění v politice a ne se patlat v betonu.
Díky (new_smile_cheers)
Jano

Odeslatod RRrorys v Čtv 14. Čer 2007 10:46:10

Jak vecni.
My za to nemuzem ze mene chapes.
Otazka zmela jasne.

Jak namýchat suchy beton.

Odpoved byla taky jasna.

Jako normalni, ale mene vody.

Co je na tom k nepochopeni?
RRrorys

Odeslatod SlavekPavlik v Čtv 14. Čer 2007 11:37:13

Jano mně připomíná jednoho kamaráda, který na srazy chodil vždycky pozdě a ještě za to ostatní hrozně zdrbal :D
SlavekPavlik

Odeslatod Jano v Čtv 14. Čer 2007 12:09:56

Slávku, tys mě prohlédl,stejně mě charakterizuje i moje větší polovička a asi půjdu do sebe.
Sorry (redface) (redface) (redface)
Jano

Odeslatod Jirka P. v Pát 15. Čer 2007 0:01:22

Dobrá diskuze! Takhle to asi vypadá, když vedeme s kámoši učenou debatu po x-tém pivu... (new_smile_cheers)
Jirka P.

Odeslatod milan.cukrar v Ned 17. Čer 2007 21:07:54

Drago, máš pravdu. To bylo onehdá, když byl jen nedostatkový cement v 50 kg balení a komunisti u vesla. Je dobře, že obojí je minulost.

Jestliže, si někdo namíchá "suchý" beton doma, tak mu stejně ztvrdne. Ne jen zemní vlhkostí, jak píše Jano, ale i vzdušnou vlhostí.
(pročpak asi ztvrdne cement i v pytli)
Na světě je krásně.
ICQ: 55180641, skype: milancukrar, mailto: milan.cukrar@volny.cz
milan.cukrar

Odeslatod mirekperrka v Sob 16. Zář 2017 17:28:41

Dnes (po desti, s vlhkym piskem) jsem míchal takto: V kyblu s ryskama jsem odmeril 5L vody, nalil do michacky. Pak jsem pridal 7L pisku, nechal promichat. Pak jsem odmeril 7L cementu, zednickou lzici nahazel do michacky do te vody a pisku. Nechal promichat. Pak jsem odmeril 7L pisku, hodil do michacky, nechal promichat. Pak jsem znovu odmeril 7L pisku, hodil do michacky, nechal tocit. Pak jsem odmeril dalsich 7L pisku, a zednickou lzici jsem postupne hazel do michacky. Postupne proto ze to pomalu zacinalo byt suche tak aby se to nelepilo moc na michacku. Porad se mi to zdalo moc tekute (pod prvni radu ztraceneho bedneni ktere ma ctyri rady a bude pod plotem) tak jsem pridal jednu zednickou lzici cementu a k tomu tri zednicke lzice pisku (toto se da opakovat dokud neni beton dostatecne suchy). Michacka se porad tocila, nechal jsem to par minut michat. Zastavil michacku, seskrabal trochu ze sten michacky to co bylo prilepene, zapnul a nechal znovu tocit. Hadici jsem striknul trochu vody do michacky (asi tak sekundu takze to bylo tak deci vody). Nechal tocit, pak vyklopil do kolecek, zednickou lzici vyskrabal z michacky to co se nevysypalo samo a to je vse. Bylo toho tak tri-ctvrtiny kolecka mocna 35-40 litru. Tak akorat na 4-5 cm vrstvu pod tri kusy ztraceneho bedneni.
Tak takto se taky da delat suchy beton, ztracene bedneni na nem drzi a nepropadava takze to je presne to co potrebuju. Objemovy pomer voda : cement : pisek je teda 5 : 7 : 28 cili objemove cement : pisek je to 1 : 4.
Preju hodne zdaru.
mirekperrka

Předchozí

Zpět na Stavba a dům