Jak namíchat suchý beton

Moderátor: Living

Re: Jak namíchat suchý beton

Odeslatod DRAGO v Stř 13. Čer 2007 21:20:19

mfisar: Jano čekal nejspíš něco v duchu příspěvku Milana a mého , to jsi ale nejspíš ještě nebyl na světě,když se to takhle dělalo, takže to nemůžeš pamatovat, doporučuji zeptat se otce či dědečka
DRAGO

Odeslatod mfisar v Čtv 14. Čer 2007 6:00:07

to DRAGO: tak úplně nejmladší zase nejsem. :lol: Taky jsem to jednou nebo dvakrát dělal ručně a právě proto nevidím důvod to dělat ručně ještě v dnešní době (smile). Každopádně nevím proč se pořád ptá, když jste mu s Milanem odpověděli i tuhle variantu. P.S.:"otec ani dědeček už bohoužel nežijí, takže ani kdybych chtěl, tak se jich prostě nezeptám"
mfisar

Odeslatod zebu v Čtv 14. Čer 2007 8:16:48

Jak to tak čtu tak se mi zdá že Jano chce namíchat suchou směs na výrobu betonu a pak postupně během týdne z toho betonovat.
No podle mě ať si koupí směs v pytli nebo si pokaždé namíchá kolečko třeba ručně (na fixaci obrubníků to stačí) a nevýmýšlí blbosti. Co se asi stane s cementem smíchaným s kamenivem, které není dokonale suché?
No a jestli ani tohle nemysle tak by se měl vyjádřit jasně.
zebu

Odeslatod Jano v Čtv 14. Čer 2007 8:47:32

Tak já fakt nevím, jestli jsme někteří hotentoti, nebo Turci.
Zeptám se, jestli nevíte jak se míchá suchá beton. směs (beton) a odpovědi jsou na míchání klasického betonu, popř. ať si koupím pytel směsi, nebo jako Zebu si představuje co si asi já mužu představovat a chtít a další bla bla bla..... Tak na to se hoši vybodněte a pokud víte jak se dělá - nejlépe z vlastních zkušeností a vlastníma rukama - suchá, nebo vlhká beton. směs (tady si nejsem jistý správnou terminologií) z klasických komponent (písek popř. potěrák, cement) na osazení např. obrubníků, můžete sdělit své zkušenosti, stejně jako Milan C. a Drago, kteří pochopili voco gou. Opakuji "suchý nebo vlhký beton" což ale neznamená , že bude suchý jako troud,popř. v patli. Je to označení pro beton, kerý má jinou konzistenci než ten , co padá z míchačky,( viz Milan) a většinou se používá pro osazení např. sloupků oplocení, osazení obrubníků a tam, kde si může natahnout vlhkost ze země a vytvrdnout. Šlo mi o to, zda takový beton někdo namíchal jinak než ručním přehazováním, jak uvedl Milan a DRAGO.
PS: Zkuste se na to zeptat svých otců :roll: :roll:
Jano

Odeslatod m@rten-work v Čtv 14. Čer 2007 9:15:21

Ty Jano, měl by ses naučit číst, několik z nás ti poradilo jak to udělat, ale zjevně ti to nestačí tak co takhle to zkusit sám a uvidíš. Moje rada zní míň kecat a dělat!!!
m@rten-work

Odeslatod zebu v Čtv 14. Čer 2007 9:21:55

No výborně , to ale stačilo poděkovat Milanovi a bylo by jasno hned , ovšem trvám na tom že se nedá udělat směs na týden dopředu, jak podle mě vyplývá z jednoho vašeho příspěvku ale třeba špatně čtu a ještě hůř chápu :D
zebu

Odeslatod NerozumímNičemu v Čtv 14. Čer 2007 9:28:25

Jano, nehul.
NerozumímNičemu

Odeslatod RRrorys v Čtv 14. Čer 2007 10:01:53

Nechapu co Jano resi.

Pokud se chce s kubikem betonu babrat tyden, tak to nestoji za to spinit michacku. Aby kazdy den kvuli kolecku az dvou betonu spinil michacku a pak ji myl a uklizel, to za to nestoji.

Jano nevi sam co chce, tak je tezke mu radit. Suchy beton je normalni beton, jen se do nej dava minimum vody.

Ma konzistenci ze se jeste sype, ale kdyz ho stlacite, tak drzi pohromade.

Problem je v tom, ze to zacne v mychacce delat kulicky. Musi prijit na to kdy a kolik davat vody. Ale to mu tezko nekdo poradi. To chce okoukat a ozkouset.

Myslim ze kvuli takoveto blbosti se rozjela diskuze dost a Jano ceka kdy se nekdo ozve, ja ti to prijedu gratis namychat (new_rotfl)
RRrorys

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům