Plastová střešní krytina

Moderátor: Living

Plastová střešní krytina

Odeslatod JardaS v Ned 10. Čer 2007 9:32:14

Nemáte prosím někdo zkušenosti (dobré i špatné) s plastovou střešní krytinou typu plastový šindel Eureko (alias Drdlíkův šindel) nebo břidlice Marley Naturaflex? Díky Jarda
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Re: Plastová střešní krytina

Odeslatod liboslav v Ned 10. Čer 2007 11:08:27

Dlouho jsem o plastové imitaci břidlice uvažoval pro pokrytí nové roubenky. Byl jsem se na několika střechách podívat a potvrdilo se mi vždycky jedno, několik šablon mělo nadzvedlý spodní růžek. Ono to potom nevypadá pěkně, když na veliké ploše pěkně položených šablon je jich pár nadzvedlých. Dokonce, když se podíváte na jejich webových stránkách na galerii obrázků, tak tam snad není obrázek, kde by nebyl vidět tento problém. Bavil jsem se s profesionálním pokrývačem, který takové střechy pokládal a on říká, že na spodní straně je v určitém místě nálitek s vyraženou šarží a jak jsou potom šablony staženy na sobě páskou k transportu, tak vlastně o ten nálitek se jim rohy nadzvedají a jak jsou v této poloze třeba i dlouho, tak tam asi je paměť materiálu a tak při pokrývání se musí šablony zase prolomit jakoby zpátky, no a někdy se to nepovede. Tak to jsem vypozoroval u imitací šablon břidlice. S šindelem jsem ten problém nezpozoroval. Sám jsem zvolil pálenou tašku. s pozdravem Libor :P
liboslav

Odeslatod bambik v Ned 10. Čer 2007 18:30:49

Jardo,
taky jsme o tom chvili uvazovali, o tech sindelich z plastu.
U nas ve vesnici je tu drevenice (na samote u lesa - doslova), ktera je ma a vypada to nadherne, poznas ze to je plast az kdyz prides a sahnes.
maji to na Solani, je tam informacni centrum ve stylu stare zvonice.. byli jsme tam, vedle mne stavar a rikam mu - to je plastovy sindel. on na mne, ze on tomu rozumi a pozna krasny pravy sindel.. no uveril az jsme prisli primo pod tu strechu.
obrazek prikladam.

ale nakonec jsme si dali klasiku, tasku... ten plast vypada sice OK, pro moje ekol.citeni je taky vic nez OK, ale nikdo to nema dlouho a tak se nevi, co to udela za par let? a taky jsem mela obavy, jestli by pod tou strechou nebylo vetsi horko nez pod taskama..
no asi jsme dali spis na pocity a sli do tasek. bydleni je ale stejne hlavne o pocitech...
Přílohy
bez_nazvu.jpg
image/jpeg
bez_nazvu.jpg (11.14 KB) Zobrazeno 6855 krát
bambik

Odeslatod JardaS v Ned 10. Čer 2007 21:56:54

Ja jsem si vcera jednu chalupu vyfotil u Zelezneho Brodu, pry je to plast, rikal mi to jeden znamy, ale majitele jsem nezastihl, tak jsem si nemohl sahnout. Vypada to ale uzasne...
Přílohy
sindel_plast.jpg
image/jpeg
sindel_plast.jpg (56.28 KB) Zobrazeno 6851 krát
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

JardaS

Odeslatod leluji v Stř 05. Kvě 2010 6:55:47

Zdravím.Není tu někdo,kdo má zkušenosti s touto střešní krytinou?Už je to pár let co se začala používat,tak se ptám.Zvažuji použít tento materiál na střechu.Děkuji za rady
leluji

Odeslatod lipi v Stř 05. Kvě 2010 8:40:22

JardaS napsal:Ja jsem si vcera jednu chalupu vyfotil u Zelezneho Brodu, pry je to plast, rikal mi to jeden znamy, ale majitele jsem nezastihl, tak jsem si nemohl sahnout. Vypada to ale uzasne...

Musi to byt plast, jinak by to neslo tak prohnout v uzlabi.
lipi

Odeslatod moochera v Stř 05. Kvě 2010 8:47:27

Kamarád má něco podobného, ale je to z recyklovaných pneumatik a byly v tom rozemleté i dráty. Vypadá to poměrně dobře, ale má to tam jen pár měsíců.
moochera

Odeslatod JardaS v Stř 05. Kvě 2010 21:11:15

Krytina se nám taky moc líbí, jak jsem tu psal skoro před 3 lety:
nakonec jsem si dali Drdlíkův plastový šindel na stodolu (r. 2007) a plastovou břidlici Marley na dům (2008). Vypadá to skvěle, krytina je pochozí, nenasákavá a snad nás přežije.
Bohužel, nějak se mi sem nedaří vložit fotky.
Pod tu břidlici doporučuju OSB desky, my jsem ji dali na bednění, které se ovšem trochu sesychá, tak jsem zvědav, co to časem udělá. Zatím dobrý!

Obrázek
Obrázek

leluji napsal:Zdravím.Není tu někdo,kdo má zkušenosti s touto střešní krytinou?Už je to pár let co se začala používat,tak se ptám.Zvažuji použít tento materiál na střechu.Děkuji za rady
Brexit ukázal cestu!

JardaS

Další

Zpět na Stavba a dům