ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
19.04.2019 05:32
...
19.04.2019 05:24
...
20.04.2019 08:09
Re: Výtop domu papír...
18.04.2019 12:55
Re: Homework...
19.04.2019 10:05
Re: Černý pátek - kd...
11.04.2019 14:22
...
15.04.2019 13:41
...
14.03.2019 13:56
...
14.04.2019 13:17
...
12.04.2019 17:04

DŘEVOMORKA

Moderátor: Living

DŘEVOMORKA

Odeslatod DRAGO v Ned 18. Úno 2007 12:20:28

Objevil jsem ve sklepě krásně prosperující dřevomorku. Napadené dřevo jsem spálil, nenapadené(viditelně) jsem uložil venku, uhlí si vyveze soused. Problém je, co se zdivem. Bochemit nabízí nějaké chem. ošetření - Savo proti plísním, napuštění přes vrty do zdiva přípravek Bochemit BQ. Chci se zeptat, zda nemá někdo nějakou zkušenost s bojem s touto houbíčkou.
Díky
Přílohy
p2172587.jpg
image/jpeg
p2172587.jpg (35.46 KB) Zobrazeno 7822 krát
p2172577.jpg
image/jpeg
p2172577.jpg (26.53 KB) Zobrazeno 7818 krát
DRAGO

Re: DŘEVOMORKA

Odeslatod DRAGO v Ned 25. Úno 2007 15:32:17

Nikdo nemá zkušenost??? :ugeek:
DRAGO

Odeslatod jaholka v Pon 12. Bře 2007 14:04:28

Také momentálně řešíme.. Nechci Tě strašit, ale dřevomorky se už nikdy nezbavíš, to už ale asi víš.. My jsme spíš takový nadšenci, od začátku jsme věděli, že v tom domě, co ho kupuje nejspíš je.. ale chtěli jsme ho prostě zachránit (původní stavba z konce 17. st.), ale protože jsme nechtěli nic zanedbat, minulý týden jsme měli pozvaného odborníka.. Zatím jsme dostali pokyny, jak se zbavit napadnutého dřeva (nepálit!!! ale.. co se dá teď už dělat, musí se s ním zacházet fakt opatrně, každý kousek postříkat - např. savo proti plísni, pak s ním teprve dále manipulovat) Bohužel - my jsme už měli sundané omítky, protože ty by se také měli nejdříve ošetřit.. a pak teprve sundávat.. omítky a napadené dřevo na skládku - nepálit, nikde nezasypávat!..Bohužel dál Ti zatím neporadím, protože máme čekat na teplé počasí,aby jsme mohli pokračovat dál a domluvit se na přesném postupu... budeme navrtávat zasažené zdi, sádrovat a vstřikovat přípravky (proto čekáme na teplo - aby vše schnulo), na kterých se ještě musíme domluvit. Máme v domě také trámové stropy, tam bude provedena injektáž - pokud je půjde zachránit. Všechno dřevo v místnosti se bude specielně ošetřovat.. a pak hlavně teplo, suchu, ale...jak už jsem psala výše, jak už máš jednou dřevomorku v domě... Některé přípravky nám byly doporučeny přímo Mykolog.ústavem,kde jsme si zadávali posudek,tak Ti je můžu opsat, případně i jejich doporučované ošetření, bylo to na několik stran..to sice ano, ale toho našeho odborníka, jsme tam měli asi 2 hodiny (zabýval se vážně každým prknem a koutem), tak asi nejvíc "pojedeme" podle něj.. Docela mě překvapilo, když říkala, jak je dřevomorka podceňovaná..
jaholka

Odeslatod Jano v Pon 12. Bře 2007 14:31:54

Tak já naopak z toho až tak vyděšen nejsem.Odborníka jsem tam měl taky a likvidace dřevomorky není neřešitelná věc. Jde hlavně o to, změnit jí podmínky a následně ošetřit zdivo - nejlépe mikrovlnným zářením. Napadené dřevo spaluji jak o život, není mi jasné, proč píšeš že nepálit - dřevomorka hyne při teplotě 40 st.C. (tu)
Jano

Odeslatod Tessia v Pon 12. Bře 2007 14:34:38

Řešili jsme a zatím to vypadá, že jsme se té mrchy zbavili. Jenže nám ve sklepě "jen" napadla složené dřevo a prorostla do zděné zdi. Sklep je celý zděný a betonový, dřevo v konstrukcích není.
Doporučený postup se trochu lišil od jaholky - dřevo jsme zlikvidovali, omlátili omítky, velkou benzinovou letlampou vypálili podhoubí (vždycky pod letlampou vzplane, takže vidíte, kam až sahá), chemicky ošetřili a zajistili lepší větrání (vlhkost). Houba je (zatím) pryč.
Na ošetření nám doporučili přípravky z mělnické firmy - název nedám dohromady (vyrábějí třeba Fungisan)- mají i odborníky schopné poradit.
Teď jsou v módě mikrovlny - třeba minulý týden to bylo v Chalupa je hra (?) v ČT. Cena je asi 1200 Kč za m2.... Kromě výhrad k ceně jsem na to neměla dobré reference od stavařů, tak jsem nezkoušela.
Savo je IMHO nanic.
Pokud budete při práci vdechovat póry, mimojiné to (dle netu)má nežádoucí účinky na psychiku. Deprese, podrážděnost.. Ale tím už asi stejně trpíte, protože najít doma dřevomorku, to je radost. :cry:
Tessia

Odeslatod Tessia v Pon 12. Bře 2007 14:35:37

Řešili jsme a zatím to vypadá, že jsme se té mrchy zbavili. Jenže nám ve sklepě "jen" napadla složené dřevo a prorostla do zděné zdi. Sklep je celý zděný a betonový, dřevo v konstrukcích není.
Doporučený postup se trochu lišil od jaholky - dřevo jsme zlikvidovali, omlátili omítky, velkou benzinovou letlampou vypálili podhoubí (vždycky pod letlampou vzplane, takže vidíte, kam až sahá), chemicky ošetřili a zajistili lepší větrání (vlhkost). Houba je (zatím) pryč.
Na ošetření nám doporučili přípravky z mělnické firmy - název nedám dohromady (vyrábějí třeba Fungisan)- mají i odborníky schopné poradit.
Teď jsou v módě mikrovlny - třeba minulý týden to bylo v Chalupa je hra (?) v ČT. Cena je asi 1200 Kč za m2.... Kromě výhrad k ceně jsem na to neměla dobré reference od stavařů, tak jsem nezkoušela.
Savo je IMHO nanic.
Pokud budete při práci vdechovat spóry, mimojiné to (dle netu)má nežádoucí účinky na psychiku. Deprese, podrážděnost.. Ale tím už asi stejně trpíte, protože najít doma dřevomorku, to je radost. :cry:
Tessia

Odeslatod Tessia v Pon 12. Bře 2007 14:37:38

Tak se omlouvám, dvakrát to být nemělo - ale platí verze 2. s opravou (spóry).
Tessia

Odeslatod jaholka v Pon 12. Bře 2007 14:58:26

To SAVO máme použít pouze na to napadané dřevo - v našem případě podlaha. Každý jednotlivý kus podlahy než ho začneme odstraňovat, máme postříkat SAVEM.. Možná zbytečná opatrnost - nevím,dáme na doporučení odborníků, mají docela dobré reference.. Musím se ještě přeptat na to spalování, vím, že nám říkal i důvod, ale těch informací bylo tolik, že teď z hlavy vážně nevím.. Myslím, že každá firma postupuje zřejmě trošku jinak.. Z mykolog. ústavu v posudku dokonce vylučují použití dřeva (podlaha, trámové stromy) v místnosti, kde se nacházela dřevomorka.. Na druhou stranu firma nám toto nezavrhla, doporučila injektáž + další ošetření nového dřeva
jaholka

Další

Zpět na Stavba a dům