hurdiskový strop

Moderátor: Living

Re: hurdiskový strop

Odeslatod Tomanek v Pon 22. Led 2007 8:19:23

to remet: A pricky z ceho ?
Tomanek

Odeslatod RRrorys v Pon 22. Led 2007 10:04:18

Taky jsem delal hurdy kdyz byl ten prusvich s padanim.

Neverim tomu ze to bylo jen spatnym postupem. Zednik co mi stavel rikal, ze vi o jednom pripadu v okoli, kdy to bylo technologicky dobre a stejne jim to slitlo.

Spatny postum. tj. naliti betonu primo na hurdu to jen dorazil, ale problem byl i ve spatne hurde. Ale Flasch se z toho vykroutil.

Jinak ty postupy s oddelenim a vapenou maltou prisli az po tech prusvizich. Ja mel na kazde palete pod folii letak, kde byl montazni navod. Vsude bylo psano, potrit hurdisky 1 cm cementovym poterem.

A delalo se to tak celou dobu a nikdy to nepadalo. Az najednou prijde obdobi asi dvou let a jsou problemy.

Jinak ty kolejnice bych ja osobne na hurdisku nebral.
Je nevhodna na patky a je to jen tezke zelezo, ktery svou konstukci neni reseno jako nosnik. Tvar tomu neodpovida.
Kdyz uz bych je mel hodne levne a chtel je pouzit, pozil bych asi jiny postup. Napriklad vlnity plech nebo vlnovku jako ztracene bedneni, dat kolejnice s mensim rozestupem a strop odlit jako monolit a pod nej podhled. Ale pro hurdy i kdyz to nekdo zkousi bych kolejnici nepouzival. Stejny objem zeleza ma v ekoicku asi dvounasobnou nosnost.
RRrorys

Odeslatod Corsini v Pon 22. Led 2007 20:10:55

>Tomanek: předepsáno je 50 mm. Na tuto tloušťku jsou nastavené i dimenzační tabulky firmy Flachs (a to vím naprosto přesně, neboť v tom mám prsty). Menší tloušťka by se nemusela podařit zaručit (je nutné obetonovat horní příruby íček a větší tloušťka je zbytečná (s vyjímkou těžkých příček - nutno posoudit individuálně).
Corsini

Odeslatod Tomanek v Úte 23. Led 2007 10:07:16

to Corsini: Pokud v tom mate prsty ;o) muzete me rict, ktera varianta je spravna ? Viz. priloha. Dekuji.
Přílohy
varianta_a.gif
image/jpeg
varianta_a.gif (15.02 KB) Zobrazeno 2742 krát
varianta_b.gif
image/jpeg
varianta_b.gif (11.57 KB) Zobrazeno 2698 krát
Tomanek

Odeslatod Corsini v Úte 23. Led 2007 20:21:54

No pokud jde o obetonování íčka, tak to je ze dvou důvodů - zajištění nosníku proti klopení a antikorozní ochrana. První varianta je "historická" druhá jakási moderní light verze. Voni by to nejradši betonovali až na íčku, ale vnutil jsem jim právě to snížení spodního líce betonu tak, aby byla horní příruba "napevno". Neobetonované íčko by mělo být natřeno, aby nerezavělo nebo nekorodovalo.
Corsini

Odeslatod NerozumímNičemu v Úte 23. Led 2007 21:43:54

Corsiny, mám HF nosníky v kombinaci s Ičky kolem schodiště, nemám z nich dobrý pocit, po odstranění podpěr mi strop místy popraskal, hlavně v místech kde vzniklo pnutí HF nosníků a pevnějších Iček. Předepnuté HF nosníky nejspíš mírně sedly a Ička zústaly na místě. No kdybych se časem tady již neoběvoval tak víš proč. Celkově si myslím že HF nosníky byl krok špatným směrem jak můj tak Hurdisu. Nechal jsem se nachytat na cenu stropní konstrukce do níž nebyla zakalkulována cena polystyrénu. S pozdravem sropu zdar a Hurdiskovému zvlášť NN
NerozumímNičemu

Odeslatod Corsini v Úte 23. Led 2007 21:48:58

Tak to jsem rád, že s HF nemám nic společného ;)
Corsini

Odeslatod NerozumímNičemu v Úte 23. Led 2007 21:51:58

Corsini.: Už jsem to vyřešil, přízemí jsem zasypal a nemusím tím pádem kupovat schodiště ;)
NerozumímNičemu

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům