ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
19.04.2019 05:32
...
19.04.2019 05:24
Re: Výtop domu papír...
21.04.2019 18:06
...
20.04.2019 08:09
Re: Homework...
19.04.2019 10:05
Re: Černý pátek - kd...
11.04.2019 14:22
...
15.04.2019 13:41
...
14.03.2019 13:56
...
20.04.2019 11:32
...
14.04.2019 13:17

Inteligentní dům

Moderátor: Living

Re: Inteligentní dům

Odeslatod Zdenda v Pon 04. Pro 2006 22:38:45

Trodat Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdenda evidentně neví, že průmysl, doprava i
> služby z velké části závisí na PLC systémech

... hmmmm, zase jeden, který ví, že Zdenda neví (new_rotfl)
Zdenda

Odeslatod Trodat v Pon 04. Pro 2006 23:40:28

[ital]A nezapomeňte si postavit na dvorku latrínu. Může se stát, že se Vám po první bouřce celý ten systém po...e a Vy bez PLC neotevřete ani dveře od WC [/ital]

Málokdo si bude domů dávat řídící systém s bezpečnostním certifikátem SIL4 (to si dovolí zaplatit tak v jaderné elektrárně), ale kdyby měly i ty obyčejné fungovat jak popisujete, to by nás zákazníci z průmyslových podniků hnali "svinským krokem"... Ono zastavit výrobní linku nebo třeba nechat zhavarovat lanovku kvůli poruše nebo chybě řídícího systému může být dražší špás než náklady na výstavbu luxusního RD.
Trodat

Odeslatod Zdenda v Úte 05. Pro 2006 0:11:53

Trodat Napsal:
-------------------------------------------------------
> A nezapomeňte si postavit na dvorku latrínu. Může
> se stát, že se Vám po první bouřce celý ten systém
> po...e a Vy bez PLC neotevřete ani dveře od WC
Ono zastavit výrobní linku nebo třeba
> nechat zhavarovat lanovku kvůli poruše nebo chybě
> řídícího systému může být dražší špás než náklady
> na výstavbu luxusního RD.

Právě proto, domácí katastrofou může být zablokování dveří od WC a nemusí to bý vinou poruchy PLC. Když babička povečeří kyselo a zapomene login, nezbývá než záchranná brzda v podobě latríny na dvorku.
Zdenda

Odeslatod OooK v Úte 05. Pro 2006 10:12:31

Zdendo prece se babicka nemusi do domu logovat kdyz nechce, staci ji klice, ktery stejne dobre muze zapomenout jako nejaky heslo:)Nebo vy se logujete, kdyz napr jdete do obchodu, kde je napr veskera vzt a vytapeni rizena pomoci plc? Proc porad vsem vnucujete vase technokraticke a scifi nazory,ktery jste si nekde precetl v bulvaru? O poruse tady mluvite jen vy a pokud vam nekdo vysvetli, ze to se vam driv pokazi ostatni zarizeni v dome, ze uz nebude co ridit, tak zase zacnete breptat neco o logovani co jste nejspis zaslechl od vaseho firemniho itaka.O technologiich ktere plni automaticky spoustu vsednich uloh,ktere berete jako samozrejmost a ani nevite, ze jsou necim takovym jako PLC rizeny je cela rada a divil by jste se ,kde vsude s nimi prijdete do styku. Priznejte si, ze v tomto oboru nejste ani laik a potom nechapu, jak si muzete stat za svymi prispevky? :S
OooK

Odeslatod Zdenda v Úte 05. Pro 2006 11:14:41

Když vidím Váš nick OooK, vždycky se mi vybaví slovo Ooka, "třešňový květ", japonské sebevražedné letadlo s pilotem :lol:
Vy jste taky takový diskuzní sebevrah, ale pokračujte, sranda musí byt :lol:
Když se babička (nedejbože tchyně) nenaloguje, tak se p....e.
Babička může mát na krku nějaký inteligentní bezkontaktní přívěšek, klíče nepotřebuje. Otázka je, jestli by nebylo ekonomicky výhodnější koupit jí pampers...
Zdenda

Odeslatod OooK v Úte 05. Pro 2006 11:27:38

Me zase Vas nick v teto debate asociuje to porekadlo o hazeni perel vite komu. V jinych diskuzich, kde mate nejake prakticke zkusenosti a mate i tak co sdelit se muze clovek i neco kloudneho dovedet, tady ale ne, takze jdu travit cas necim uzitecnejsim (coz je cokoliv kromne teto debaty) Jinak muj nick neni tak rafinovany jak pisete, ale to tu nebudem rozebirat ;) At se vam dari!
OooK

Odeslatod RRrorys v Úte 05. Pro 2006 12:08:45

No nemyslim si ze PLC do rodineho domu je to nejoptimalnejsi.

Urcite mi da nejvice moznosti, ale cenove me prijde mnohem draz, nez rozumne poskladane jednoucelove systemy.
Pro ty co to neumeji naprogramovat (tech je vetsina), je to moc drahe.

Taky jsem uvazoval o PLC do sveho domku. Naprogramoval by jsem si ho a krasne si s tim vyhral. To ze by to moje rodina neumela ovladat neverim. Staci maly obsluzny terminalek a pokud je to dobre naprogramovane, tak to zvladne kazdy jouda.

Ale klepne to se mnou a rodina se muze z domu vystehovat a nebo cenove vykrvacet. Protoze opravy a upravy systemu uz nezvladne kazdy jouda, ale par programatoru v republice, kteri nedelaji za hubicku.

Kdo neprogramuje a neni hooodene prachatej, muze na takoveto skopiciny rovnou zapomenout.

Tak jeste to LOGO nebo to same od jineho vyrobce, ale dal by jsem do RD nesel.

PS: nejsem si jistej, ale mylsel jsem si ze siemens S5 je uz alespon 5 let mrtvej. Mozna vice. Nebo oni to jeste vyrabeji?
RRrorys

Odeslatod Trodat v Úte 05. Pro 2006 12:58:00

Je zajímavé, že spousta lidí má strach z "elektronických hračiček, hejblat ap." a přitom je bezproblémů denně používá a využívá, aniž by si to uvědomovali a trpěli nějakou fóbií.

RRorys:

Jak už jsem psal, různá smart relay (což de facto je i Logo) dnes zvládne "naprogramovat" průměrný uživatel mobilního telefonu, takže i proto jsem jejich použití v domácnosti doporučoval. S opravdovými PLC už je to horší, ale na rozdíl od KNX/EIB (na které tu má oprávnění několik desítek lidí), s nimi dokáže pracovat poměrně velká skupina pracovníků a absolventů technických oborů min.elektrosměrů na OU, SŠ i VŠ. Stačí se podívat do Škoda Auto a dalších zahraničních firem, kde na PLC rutinně školí provozní elektrikáře, údržbáře, seřizovače a kdo ví koho ještě zpravidla již v okamžiku nástupu do zaměstnání.
Nicméně, i tyto systémy by měly v domě sloužit, takže po úvodním procesu nastavení a konfigurace by už neměl být důvod s nimi něco podstatnějšího provádět. Připomíná mi to humornou příhodu z jedné VŠ, kde se kdosi začal zajímat o to, kde je umístěn jakýsi stále fungující server, až našel pamětníka, který si pamatoval, jej naposledy viděl stát ve výklenku, který byl před několika lety "zazděn" sádrokartonem :D
Trodat

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům