Inteligentní dům

Moderátor: Living

Inteligentní dům

Odeslatod Petr.Kadera v Čtv 30. Lis 2006 12:45:26

Co říkáte tomu že na stránkách www.vypinace-zasuvky.com hledjí investora který by si nechal udělat dům za režijní cenu. Já bych do toho šel ale už mám svůj byteček hotový. Tak snad někdo bude mít štěstí.Máte někdo jiný názor???? :ugeek:
Petr.Kadera

Re: Inteligentní dům

Odeslatod Miro M v Čtv 30. Lis 2006 14:14:23

Nuz ja by som do toho siel, ale urcite to ozivenie a programovanie bude pekna palka, inac by uz davno niekoho mali. Ci by suhlasili s tym, ze si to naprogramujem sam? :D
Miro M

Odeslatod Petr.Kadera v Čtv 30. Lis 2006 14:41:17

Můžeš to zkusit ... ale myslím že ti asi neprodají jen tzak asi to bude dane tou smlouvou. Ale zkus jim zavolat a dej vedet ... :ugeek:. Fakt jsem zvedavy co tim mysleli.....
Petr.Kadera

Odeslatod Orpheus v Čtv 30. Lis 2006 15:31:58

to je easy
A) potřebují reference
B) to že tobě řeknou "režijní" cena neznanená,ž e to je režijní cena... prostě na tobě nevydělaj 100%, ale jen 50% ;o) furt se jim to vyplatí.
Orpheus

Odeslatod Petr.Kadera v Čtv 30. Lis 2006 16:38:10

No já to sleduju ono se to nějak vylouplo a je tam cena za systém 29.999,- od zítřka do 31.12.2006 . Víte kolik jsem dal za vypínače za obyčejné vypínače ...12.000,- to sem mohl mít za 30.000,- komplet ovládání včetně ovládání kotle - já to dlabu. Asi se půjdu picnout!!! :cry:
Petr.Kadera

Odeslatod Trodat v Čtv 30. Lis 2006 23:43:08

Na stránkách píší, že za tu cenu získáte:
1 ks Zdroj EIB/KNX
1 ks Aktor 24 výstupů - novinka (dodávka 03/2007)
12 ks - Tlačítkové rozhranní 2 vstupy - místo 24 ks vypínačů ( 24 okruhů)
což na entry level stačí, ale na smysluplnou aplikaci bych předpokládal ještě množství dalších prvků (min.termostat, když by to mělo být i s topením (5-10 tisíc), rozhraní pro komunikaci s PC (nějakých 7-20 tisíc), displej (klidně i 50 tisíc) atd., nemluvě o obsluze prvků jako jsou žaluzie, alarm, záplavová a pohybová čidla či jiné) + samozřejmě těch vašich 12 tisíc na vypínače (ty nejsou v ceně)... Výhodou KNX/EIB je samozřejmě kompatibilita s prvky jiných výrobců a možnost budoucího rozšiřování.
Trodat

Odeslatod RRrorys v Pát 01. Pro 2006 9:56:49

A cemu rikaji inteligentni dum?

To ze vsechny svetla prozenou pres blbustku, za 30 000 kc a ze si muzete v kazdem pokoji naprogramovat schodistak?

To ma do domovni inteligence hodne daleko a muze si to poridit akorat jouda, co nevi co s penezi a nevi k cemu to mit.

Inteligentni dum je o jinych zalezitostech a ovladani osvetleni je zrovna jenom jedna z malickosti, bez kterych se ta inteligence obejde snadneji nez bez dalsich dulezitejsich komponent (individualni rizeni teploty a pripadne chlazeni, EZS, EPS, ovladani zaluzii, CCV, strukturovane rozvody pro napojeni dalsich spotrebicu, audio a TV systemy a td. a to cele provazane).

Pokukud chce nekdo neco takoveho delat, tak na to bude mit love a bude to resit komplexne a ne ovladat zarovicky.

Tohle samotne je samozdrejme k nicemu.
RRrorys

Odeslatod Petr.Kadera v Pát 01. Pro 2006 17:15:01

Já bych to tak neviděl myslím si že pokud by my s tím pomohli vypracovat kabeláž a budoucí možnosti systému v nějakém projektu za peníze. Myslím že za ty peníze to stojí. Kdo má na začátku statisíce aby si pořídil hned plný systém? 99% těch co staví domy ne! Hlavní je dodělat dům. A já myslím že 30.000,- je slušný peníz za to že bude nějaká koncepce a taky bych řekl že těch pár tlačítek co k tomu budou třeba bude levnějších než nějaké vypínače schodišťové a nechci říct křížové ty jsou příšerně drahé a pak víte kolik stojí nějaké ty časovače ? Minimálně 500 Kč na okruh do klasiky - mám jeden na záchodě na ventilaci.Jak říkám osobně kdybych stavěl dům nebo rekonstruoval byt do toho jak tady někdo řekl entry levelu investoval a časem jak bych došetřil tak bych to našlápnul regulace,stmívání,ovládání audio ,vizualizace,SMS zprávy prostě všechno pro pořádnou elektronickou domácnost 21 století. Ale asi bych taky nepřeháněl. Vím kde mám strop. Takže pánové kritizujte mně jestli nemám pravdu ... čekám ..... :lol:
Petr.Kadera

Další

Zpět na Stavba a dům