odhad ceny nemovitosti

Moderátor: Living

Re: odhad ceny nemovitosti

Odeslatod albizie v Úte 24. Říj 2006 8:29:42

Máme také zkušenost z konce r.2005 - prodávající měl odhad od znalce na nemovitost z dubna 2005, odhadnuto vše včetně zeleně, stromů, hodnoty domu (z jakých materiálů, životnost atd.), tj. normální tabulkový odhad - 1 640 000 Kč. Znalec z banky odhadoval na tržní cenu, jak požaduje banka, závěr jsme si mohli pouze přečíst, měl tam cenu 1 200 000 Kč! V posudku byly některé údaje nesprávné - např. materiály podlah (ne krytiny podlah) - uvedl PVC, přitom podlahy jsou dřevěné, 1 místnost dokonce parkety z jasanu, který je tvrdší než buk, jinde je zase dlažba ne betonové podlaze. Trať vzdálená asi 500 m od nás byla ohodnocena jako rušivá, tedy snížení ceny koeficientem, za hlučnost atd. Plánovanou rekonstrukci nám neuznal za technické zhodnocení stavby a tím odhad vyšší ceny, přitom se o zhodnocení jednalo (nová okna, zavedení plynu a ústředního topení).Prostě já bych ho roztrhla, ale nedostali jsme ani 1 výtisk pro nás, tak jsme se s ním nemohli dohadovat, úvěr jsme dostali (banka nás pustila částečně do nezajištěného, musel schválit ředitel pobočky), tak proč taky,ale stejně není odhadce jako odhadce - některý je prostě vůl! :shock: Přeju pevné nervy! :lol:
albizie

Odeslatod renna v Úte 24. Říj 2006 8:42:25

Píšu vám jen informace, které mám, sama budu ráda, když vše proběhne hladce, protože budu dělat rekonstrukci a financovat z hypotéky.
Ono pak někdy možná může být trošku problém poslat je k šípku, když už člověk má podanou žádost, pak teprve přijde odhadce, už má třeba přislíbenou sazbu, co já vím....
renna

Odeslatod Štěpán v Úte 24. Říj 2006 8:57:13

Pro renna:
S tím šípkem máte jistě pravdu, jen jsem poukazoval na to, že pokud mám nějakou službu zaplatit a nedozvědět se výsledek, přijde mi to neseriozní ze strany banky. Tak jako chci protokol od firmy, která měří radon, nebo geometrák od geodeta, tak mi přijde absurdní nedostat do ruky výsledek práce odhadce, kterého si já zaplatím. Vyvstává otázka, jaký má pro takovýto postup banka důvod (nějaký přece jistě mají) a s onou otázkou i několik možných hypotéz, proč tomu tak je.
Štěpán

Odeslatod j2 v Úte 24. Říj 2006 14:24:44

no ještě bych doporučil zdůraznit odhadci výhody vaší nemovitosti - stalo se mi, že odhadce porovnával ceny ( porovnání je jedna z metod ) bytu ve vlastnictí a bytu družstevního, což je rozdíl.
j2

Odeslatod b v Úte 24. Říj 2006 17:45:41

1. odhad byl u me pro KB, 2. a 3. odhad pro stavebni sporitelu- Liska, pak jsem uvedla GE-kde vam pisou o dvouch kopiich, urcite se to same info da najit na webu u banky u ktere zadate o uver. Nemam cas to hledat, jen si myslim ze standartni postup asi moc rozdilny nebude-a kdyz jo, tak je to holt smula ze ta banku u ktere si zadate o uver ma takove idiotske postupy. (td) Ja jsem v prvnim odhadu mela napsane ze kupni cena je v prumeru o 250tis. nizsi nez cena obvykla - to proto ze jsme se domluvili a ja platila 250tis. v hotovosti (dane :D, par tis. sleva,a osobni duvody-nepodporuju statni kancelarske krysky)
b
b

Odeslatod Kolina v Úte 24. Říj 2006 19:05:13

My jsme měli s odhadem také problémy - ČMSS, jejich odhadce kupovaný dům odhadl na 1,5 mil, ale finanční ředitel, který dům ve skutečnosti neviděl, pouze 1 fotku, řekl, že nám uznají zástavu pouze 800 tis a na zbytek musíme sehnat 2 ručitele. Nevím proč se tedy ten odhad dělá, zaplatili jsme 3500 tis smluvnímu odhadci od Lišky a stejně ho neuznali (td)
Kolina

Odeslatod Kolina v Úte 24. Říj 2006 19:05:23

My jsme měli s odhadem také problémy - ČMSS, jejich odhadce kupovaný dům odhadl na 1,5 mil, ale finanční ředitel, který dům ve skutečnosti neviděl, pouze 1 fotku, řekl, že nám uznají zástavu pouze 800 tis a na zbytek musíme sehnat 2 ručitele. Nevím proč se tedy ten odhad dělá, zaplatili jsme 3500 tis smluvnímu odhadci od Lišky a stejně ho neuznali
Kolina

Odeslatod JirinkaS v Úte 24. Říj 2006 19:40:27

Děkuji vám za vaše info a zkušenosti, doufám, že ty naše budou patřit k těm lepším. Je mi z toho špatně a nejvíc z toho, že zaplatíme 50.000,- Kč zálohu na dům, aby nám ho nikdo nevyfouk a pak nám hypotéku nedají a já asi umřu....:-)
JirinkaS

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům