odhad ceny nemovitosti

Moderátor: Living

odhad ceny nemovitosti

Odeslatod JirinkaS v Pon 23. Říj 2006 19:14:58

Ahojky, pomoooc

máte někdo zkušenosti s odhadem ceny nemovisti? konkrétně domu? Chceme koupit rodinný domek a mám úplnou hrůzu z toho kolik dají odhad. Potřebujem nejlépe odhad v té ceně domu. Hodně se vám lišil když jste si ho nechali dělat, resp. když byl přes banku kvůli hypotéce?

Potřebujem hypotéku na dům a protože nemáme štěstí na prodej bytu tak potřebujem hypotéku na 100 % ceny nemovitosti, ale banka dává jen na 100 % odhadní ceny nemovistosti.

Děkuji
JirinkaS

Re: odhad ceny nemovitosti

Odeslatod b v Pon 23. Říj 2006 20:43:02

celkem mam za sebou 3odhady, takze muzu radit ;).

1.odhad pro banku je platny pouze odhadcem ktereho ti stanovila banka. Tvuj vlastni odhadce ti bude platny na prd-to kvuli 90 letum, kdy lidi meli vlastni odhady na zriceniny, a dostali milionove pucky (tzv. tunelovani bank)banky odhad od nezavisleho odhadce neuznavaji, a pokud budes od nich chtit penize tak budes stejne muset zaplatit za jejich odhadce.

2. odhad od banky se moc nelisil-certifikovany odhadce musi vychazet s tabylek = vymera, lokace, kondice nemovitosti.

3. pokud je odhad znacne nizsi nez prodejni cena, tak bych si kup jeste jednou zomislela.
4.ja mam dum ve meste a nemovitost byla odhadnuta na kupni cenu, takze bez problemu.
5.kamaradka pred 3 lety kupovala domek na vesnici(v docela spatne kondici), kupni cena byla 500.tis. odhadni cena presi 550.tis. takze pohoda.
Me stal prvni odhad 3000kc, druhy 1500 -stejna nemovitost jiny ucel, protoze jsem si zavolala stejneho chlapka a v podstate nemusel nic merit pouze zmenil par radku tak mi dal dobrou cenu. Treti odhad bytu rodicu-ruci mi, tak mi dal taky dobrou cenu-uz jsem byla jeho klientem 3x ;), a ma smyls pro business.
b
b

Odeslatod JirinkaS v Úte 24. Říj 2006 6:54:55

moc děkuji, zajímalo mě jak hodně jsou ceny nemovistostí přemrštěné, takže podle toho co píšes tak asi nejsou přemrštěné. Tak doufám, že taky budem mít štěstí. Ještě jednou moc děkuji
JirinkaS

Odeslatod renna v Úte 24. Říj 2006 7:14:37

no, já tedy nevím, ale pokud dělá odhad banka, většinou bývá nižší, než tržní cena, protože je to odhad v případě prodeje v tísni. tzn. za kolik by se dům dal protat okamžitě v případě, že byste přestali splácet. Navíc některé banky odmítají klientovi sdělit výsledek odhadu, proč, to nevím...
renna

Odeslatod b v Úte 24. Říj 2006 7:36:07

renna nevim odkud mas sve info, ja jsem delala celkem 3odhady, vse pres banku, prvni v 2001, druhy v 2004 a treti zacatkem 2005. Vzdy stejny postup, bankou certivikovanym odhadcem Ing. Mlcochem.

Odhadce musi vyhotovit dve kopie, jedna je pro kupujiciho a druha pro banku. Obe kopie mi dal do ruky, pouze jsem je predala v bance. Oceneni je pecetene, takze neni duvod aby ti to odhadce nedal do ruky, pokud tu pecet porusis tak ti to neuznaji a pokud to nekdo bude falsovat tak je za to basa (vetsina klientu je normalnich-vyjimky se asi najdou...)

Co se tyce ceny nemovitosti tak premrstene jsou a to vzhledem k ceskym platum, ale cena nemovitosti se pocita z prumeru nemovitosti prodanych v lokalite. Takze pokud se prodava dum na ulici se stejne velikyma barakama, zhruba ve stejne velikosti a kondici, tak se vezme prumer vynosu prodeje a na tolik se oceni ta prodavajici se nemovitost +- co ma/nema tva nemovitost navic.
Hlavne neutracej penize ja odhadce ktery neni uznavany bankou... ztratila by jsi 3-5tis.
b
b

Odeslatod b v Úte 24. Říj 2006 8:11:41

jeste prikladam link na
http://www.gemoney.cz/ge/cz/001/001/009/002/004
kde je jsou psane podminky co je potreba pro odhadce a taky ze ti odhadce da 2 kopie a jednu predas v bance. to ze by odhad byl tajny je blbost :D
a kdyby nahodou tajny byl z nejakeho tajneho duvodu, tak odhadci rekni at si ho necha a neplat ;)
b
b

Odeslatod renna v Úte 24. Říj 2006 8:11:49

své info mám od hypotečního bankéře KB, klientovi prý sdělují výši odhadu ústně např. - "něco kolem 2milionů" , ale přesnou částku nikoliv, slouží to pouze pro potřeby banky.A samozřejmě sdělí výši hypotéky kterou mohou na nemovitost poskytnout.
A takto to dělají některé banky, nepsala jsem, že všechny.
renna

Odeslatod Štěpán v Úte 24. Říj 2006 8:21:31

Pro renna:
Tak takovou banku bych poslal s prominutím k šípku. Zaplatit odhad a nedozvědět se jeho výsledek? Něco jiného by bylo, kdyby ten odhad platila banka, ale takhle? Ústní informace, že odhadní cena nemovitosti je "kolem dvou milionů", popř. ještě lépe "řádově v milionec"h, je o ničem. Resp. i kdyby ústně odhadce plácnul přesnou částku, je to o ničem.
Štěpán

Další

Zpět na Stavba a dům