Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Moderátor: Living

Re: Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Odeslatod serpa v Sob 23. Led 2010 12:31:19

jez abel napsal:to Serpa:
Co tady píšete je prachsprostá reklama a ohlupování lidí.Rozumný člověk ať se zamyslí nebo zapláče.Infra topení pracuje jako když ozařuje plochu sluneční paprsek.Dáme-li nyní při -12°C teploměr ven na slunce ukazuje na straně osvitu +10°C.Tedy, ozařovaný obličej nás bude hřát a na záda bude pořádná kosa.Stejné je to s tímhle topením, teď při těchto teplotách bez šance vytopit dům.

Rozumny clovek se zamysli, jiny ne. Ano, souhlasim, ze Vam bude kosa, pokud stojite na dvorku, nemate kolem sebe (rekneme 20 cm) tepelne izolace, ale kolujici, zmrzly vzduch. Uvedomte si, jak je prijemne, kdyz je tech tedy 12 pod nulou a budete stat v zavetri, je to take hned jine. Pokud jste jeste nikdy o infratopeni neslysel(a), funguje tak, ze paprsky, ktere vyzaruje, ohrivaji okolni predmety a ty nasledne i vzduch svoji teplotou.
Zadnou reklamu tady neprovadim, pokud se nekomu zdaji moje poznatky s infratopenim nepodlozene a nepravdive, je to jeho nazor na vec. Ja mam jen dva infrapanely a zkusenost jsem popsal, tak jak ji vidim ja.
:)
serpa

Odeslatod Zdenda v Sob 23. Led 2010 17:34:40

serpa napsal:
Zdenda napsal:
Zdendo, levneji, mam na mysli i s porizvaci cenou a s praci.
Holenku, do toho se nevejdes ani za dvacet let. A do ty doby se uz bude topit zase necim jinym a stejne: Tvoje cerpadlo tak dlouho nepobezi. :o :)

:mrgreen: Já mám vystaráno, a na rozdíl od tebe to nebudu za rok předělávat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdenda

Odeslatod lama007 v Pon 09. Srp 2010 17:09:41

jez abel napsal:Dáte-li infra topení a budete topit tzv. infrácky šetrně, potom brzy objevíte na místech kam nedopadají paprsky, plísně.Logicky, nízká teplota vzduchu, trochu vyšší vlhkost a následně kondenzace na studeném povrchu.Tedy např. za skříněmi přistavenými u obvodového zdiva objektu.

máme infratopení..... :palec_up:
k tomu máme vzduchotechniku s rekuperátorem... - takže je zajištěno správné větrání... jsem spokojená... plíseň žádná, topíme na 21 st... a v poho. Myslím že ty negativní příspěvky píšou jen ti, co tenhle druh topení nemají.navíc nízká pořizovací hodnota, a když se panel pokazí, tak ho prostě vyměníme. Když se něco pokazí v podlaze........ :!:
lama007

Odeslatod Zdenda v Pon 09. Srp 2010 21:49:34

lama007 napsal:máme infratopení..... :palec_up:
k tomu máme vzduchotechniku s rekuperátorem... - takže je zajištěno správné větrání... jsem spokojená... plíseň žádná, topíme na 21 st... a v poho. Myslím že ty negativní příspěvky píšou jen ti, co tenhle druh topení nemají.navíc nízká pořizovací hodnota, a když se panel pokazí, tak ho prostě vyměníme. Když se něco pokazí v podlaze........ :!:

Prosím, povyprávějte nám o tom zázraku na jaře, jakmile u vás doma teploty stoupnou nad 15°C :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdenda

Odeslatod jannk v Pon 09. Srp 2010 21:52:11

no ja infratopeni nemam a ani o nem neuvazuji - ale faktem je, ze v akvaparcich a na bazenech je vsude ... takze nejak asi funguje ...
jannk

Odeslatod LuŠu v Čtv 08. Bře 2012 13:57:05

Infrapanely

Dobrý den,
stavíme podkrovní byt a zvažujeme, jestli si nedát do bytu infrapanely.Mám informace hodně z netu, ale spíše hledám někoho, kdo tímto topením topí, jeho reakce a zkušenosti. Budu ráda, když si o tomto topení budu moc s někým popovídat a zjistit jaká je realita.

Děkuji
LuŠu

Odeslatod frantisekklapal v Ned 14. Čer 2020 4:36:24

Právě nad instalací infratopení u nás doma teď přemýšlíme. Díval jsem se po nějakých těch infrapanelech a docela se mi líbí tyto: https://yeselektro.cz/infracervene-tope ... ovrch.html Nemá někdo náhodou zkušenost? Díky.
frantisekklapal

Předchozí

Zpět na Stavba a dům