Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Moderátor: Living

Re: Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Odeslatod jez abel v Pát 22. Led 2010 17:14:35

Dáte-li infra topení a budete topit tzv. infrácky šetrně, potom brzy objevíte na místech kam nedopadají paprsky, plísně.Logicky, nízká teplota vzduchu, trochu vyšší vlhkost a následně kondenzace na studeném povrchu.Tedy např. za skříněmi přistavenými u obvodového zdiva objektu.
jez abel

Odeslatod Zdenda v Pát 22. Led 2010 20:33:57

jez abel napsal:Dáte-li infra topení a budete topit tzv. infrácky šetrně, potom brzy objevíte na místech kam nedopadají paprsky, plísně.Logicky, nízká teplota vzduchu, trochu vyšší vlhkost a následně kondenzace na studeném povrchu.Tedy např. za skříněmi přistavenými u obvodového zdiva objektu.

Prý se bude jako součást dodávky ynfra povinně dodávat i sadba penicilínu :mrgreen:
Dnes ideální kombinace, i proti vepřové chřipce :idea:
Zdenda

Odeslatod serpa v Sob 23. Led 2010 6:59:38

Ale ON je přesvědčen, že elektrický přímotop je nejlevnější, a dále píše, že všechno ví nejlíp :mrgreen: :mrgreen:
Dovoluji si citovat:
"Nepotrebuju ani nic pobrat, ani vyhodnotit. Staci, ze budu mit teplo, kdy ho budu potrebovat a levneji, nez Ty (tím myslí mou maličkost s tepelným čerpadlem)" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

Dobre, levnejsi, nez tepelne cerpadlo ten provoz nebude. Ale porizovaci cena TC je podle mne o dost vyssi, nez u infrapanelu. Nepotrebuju zvlast misto na TC, nebude mi v baraku nic hucet. TC ma omezenou zivotnost a jiste bude nekdy potrebovat servis, kdyz ne vymemnu. To, ze koupim drahe TC, tim to nekonci, musis pripocitat podlahovku a vsecko, co k tomu patri, plus praci. Zdendo, Ty vidis jen to Tvoje, ale ono neexistuje temer nic, co by bylo perfektni a k tomu laciny. Kazdy chceme neco jineho. A mozna to je dobre. Az Ti bude piskat lozisko v pumpe, tak ja budu jeste porad topit. I na nohy, nejen na hlavu :lol:
serpa

Odeslatod serpa v Sob 23. Led 2010 9:01:48

Zdenda napsal:
jez abel napsal:Dáte-li infra topení a budete topit tzv. infrácky šetrně, potom brzy objevíte na místech kam nedopadají paprsky, plísně.Logicky, nízká teplota vzduchu, trochu vyšší vlhkost a následně kondenzace na studeném povrchu.Tedy např. za skříněmi přistavenými u obvodového zdiva objektu.

Prý se bude jako součást dodávky ynfra povinně dodávat i sadba penicilínu :mrgreen:
Dnes ideální kombinace, i proti vepřové chřipce :idea:

Diky za informace, ale zrovna tento problem samotne infratopeni resi. Ale nebudu tady predcitat, co infratopeni je, to by si mohl, predevsim Zdenda, zjistit od tech, kteri infrapanely jiz pouzivaji. U mne se take zadna vlhkost, ani plisen za dve zimy nevyskytla.
Zdenda mne nepresvedci, hlavne ne tim jeho stylem. Ja jsem se presvedcil v praxi. Ale at to zkusi ;)
serpa

Odeslatod serpa v Sob 23. Led 2010 9:16:44

Zdenda napsal:10kW uz je docela masakr - to bych odhadnul rocni ucet za topeni nekde kolem 35-40 tis. minimalne. Jsem priznivcem topeni elektrikou, ale v dome s odpovidaji tepelnou ztratou (do 5kW).

K vypadku proudu dojit muze, ale ten postihne stejne skoro vsechny s centralnim vytapenim - protoze nefunguje cerpadlo, ventilator....

Ale ON je přesvědčen, že elektrický přímotop je nejlevnější, a dále píše, že všechno ví nejlíp :mrgreen: :mrgreen:
Dovoluji si citovat:
"Nepotrebuju ani nic pobrat, ani vyhodnotit. Staci, ze budu mit teplo, kdy ho budu potrebovat a levneji, nez Ty (tím myslí mou maličkost s tepelným čerpadlem)" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

Mam spocitanou spotrebu presne 7,2 kW pri venkovni teplote -20 st.
To, ze budu mit panely 10 kW neznamena, (TO PISU HLAVNE PRO ZDENDU!) ze bude spotreba za 24 h. 240 kW, to at jde Zdenda znovu do zakladky. Navic je to i s dilnou, saunou a garazi. Ale v garazi se bude topit jen na udrzovani nejake prijatelne teploty. Vsak on mi Zdenda k tomu neco povi :D
serpa

Odeslatod serpa v Sob 23. Led 2010 9:26:09

[quote="JardaS"]Už máš vybranou značku/výrobce?
A jak hodláš řešit regulaci?
Já se o to taky trochu zajímám, něco na temperování 2 ložnic v patře, kde nebudem mít podlahovku, akorát si nemůžu vybrat - je to samá moderna, sklo nebo mramor, a IMHO dost předražený, sháním něco rustikálního s kachlema.

Vybrano mam, ale jeste se porozhlizim. Na to, co ty potrebujes, si myslim, ze to je idealni. Zkousel jsem skleneny panel ze Svycarska, ted mam dva bez skla a zda se mi to lepsi. Ten prvni byl 800 w a ty dva jsou po 400 w. Mam je na dva termostaty, takze jeden vypne driv a druhy hreje trochu dele, nez taky vypne. Kdyz je venku vetsi zima, tak zustava jeden zapnuty, coz je docela prijemne. Vic superlativ tu nechci uvadet, Zdenda se do toho naveze i tak ;)
serpa

Odeslatod serpa v Sob 23. Led 2010 9:37:38

Zdenda napsal:
serpa napsal:
Zdenda napsal:TomášMarný, on toho nejen moc nepobral, ale nikdy to nepochopí, dokud si sám nenarazí frňák :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cituji jednoho troubelu:
"Nepotrebuju ani nic pobrat, ani vyhodnotit. Staci, ze budu mit teplo, kdy ho budu potrebovat a levneji, nez Ty. To mi k zivotu staci. "
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdendo, levneji, mam na mysli i s porizvaci cenou a s praci.
Holenku, do toho se nevejdes ani za dvacet let. A do ty doby se uz bude topit zase necim jinym a stejne: Tvoje cerpadlo tak dlouho nepobezi. :o :)
serpa

Odeslatod jez abel v Sob 23. Led 2010 10:58:38

to Serpa:
Co tady píšete je prachsprostá reklama a ohlupování lidí.Rozumný člověk ať se zamyslí nebo zapláče.Infra topení pracuje jako když ozařuje plochu sluneční paprsek.Dáme-li nyní při -12°C teploměr ven na slunce ukazuje na straně osvitu +10°C.Tedy, ozařovaný obličej nás bude hřát a na záda bude pořádná kosa.Stejné je to s tímhle topením, teď při těchto teplotách bez šance vytopit dům.
jez abel

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům