Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Moderátor: Living

Re: Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Odeslatod serpa v Čtv 21. Led 2010 20:48:14

Tohle zdaleka neni az tak neresitelny problem. Treba topne rohoze (filmy) se davaji primo pod krytinu a maji rychlejsi nabeh i chladnuti, protoze teplo se az tak moc neakumuluje v betonu.

Kazdopadne asi nema smysl vest diskuzi, pokud ses rozhodnul a ses o spravnosti volby presvedceny. Ocividne prodejci opet jednou zaznamenali uspech. Zadne "levne teplo" totiz neexistuje. VZDYCKY musis pokryt tepelne ztraty objektu a pokud nekdo tvrdi, ze do baraku s tepelnou ztratou 5 kW staci nacpat infrapanely o prikonu 2.5 kW tak proste lze (at vedome nebo nevedomky z blbosti). A je fuk jestli to ohriva predmety nebo vzduch, pokud rozdil vnitrni a venkovni teplot neni polovicni, tak ani vykon topeni polovicni byt nemuze.[/quote]

Ano, mas pravdu, nejsem presvedcen o tom, ze to topeni ma mensi spotrebu energie, nez ktera je potreba k vyhrati prostor. Vsecky moje infrapanely budou mit kompletne ca 10 kW, spotreba je vypocitana na ca 7.5 kW. Tak zima nam doma nebude, pro vsecky pripady, kdyby nesel proud jsou tu dva propojejne krby s teplym vzduchem na cely dum. Ale kdy dneska jeste vypadne proud?
serpa

Odeslatod Zdenda v Čtv 21. Led 2010 21:15:23

serpa napsal:
Zdenda napsal:TomášMarný, on toho nejen moc nepobral, ale nikdy to nepochopí, dokud si sám nenarazí frňák :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdendo, co furt stouras? Nikdo Ti nenuti ani jeden odporovej drat z nijakyho infrapanelu! Ja jsem nikdy nerekl, ze provoz infrapanelama je nejlevnejsi! Kde jsi to videl ??? Jinejm tady sledujes hrubky, precti si svoje prispevky! Hledas chyby na druhych, jen abys zakryl vlastni. Kolik lidi, jak jsem videl, tady radeji kvuli Tobe prestalo diskutovat. Jestli se chces bavit na svoji urovni, jdi do jineho oddeleni, Ty pro ifrapanely nejsi, tak se sem necpi, ...ono je take mozne, ze jsi jeste zadny infrapanel nikdy nevidel. Aspon si nikdo nebude muset davat pozor na preklepy, kdyz tu Zdenda nebude prudit! Zdendo cus. :kissing: :x-winking:

Cituji jednoho troubelu:
"Nepotrebuju ani nic pobrat, ani vyhodnotit. Staci, ze budu mit teplo, kdy ho budu potrebovat a levneji, nez Ty. To mi k zivotu staci. "
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdenda

Odeslatod Zdenda v Čtv 21. Led 2010 21:19:43

Hmmm, mít dnes 10 kW elektrických opékacích přímotopů, to je síla
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdenda

Odeslatod Pablos v Čtv 21. Led 2010 21:42:51

serpa napsal:Ano, mas pravdu, nejsem presvedcen o tom, ze to topeni ma mensi spotrebu energie, nez ktera je potreba k vyhrati prostor. Vsecky moje infrapanely budou mit kompletne ca 10 kW, spotreba je vypocitana na ca 7.5 kW. Tak zima nam doma nebude, pro vsecky pripady, kdyby nesel proud jsou tu dva propojejne krby s teplym vzduchem na cely dum. Ale kdy dneska jeste vypadne proud?

10kW uz je docela masakr - to bych odhadnul rocni ucet za topeni nekde kolem 35-40 tis. minimalne. Jsem priznivcem topeni elektrikou, ale v dome s odpovidaji tepelnou ztratou (do 5kW).

K vypadku proudu dojit muze, ale ten postihne stejne skoro vsechny s centralnim vytapenim - protoze nefunguje cerpadlo, ventilator....
Stavíme Bungalow 13 - http://stavime.acute.cz
Pablos

Odeslatod JardaS v Čtv 21. Led 2010 22:34:04

Už máš vybranou značku/výrobce?
A jak hodláš řešit regulaci?
Já se o to taky trochu zajímám, něco na temperování 2 ložnic v patře, kde nebudem mít podlahovku, akorát si nemůžu vybrat - je to samá moderna, sklo nebo mramor, a IMHO dost předražený, sháním něco rustikálního s kachlema.

serpa napsal:Ano, mas pravdu, nejsem presvedcen o tom, ze to topeni ma mensi spotrebu energie, nez ktera je potreba k vyhrati prostor. Vsecky moje infrapanely budou mit kompletne ca 10 kW, spotreba je vypocitana na ca 7.5 kW. Tak zima nam doma nebude, pro vsecky pripady, kdyby nesel proud jsou tu dva propojejne krby s teplym vzduchem na cely dum. Ale kdy dneska jeste vypadne proud?
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod J.R. v Pát 22. Led 2010 7:44:40

Pablos napsal:K vypadku proudu dojit muze, ale ten postihne stejne skoro vsechny s centralnim vytapenim - protoze nefunguje cerpadlo, ventilator....

Ja topim plynem a pokud vypadne el. tak sem v haji taky, protpze muj kondenzak jaksi bez el. nejede :D
J.R.

Odeslatod Zdenda v Pát 22. Led 2010 11:37:39

Pablos napsal:

10kW uz je docela masakr - to bych odhadnul rocni ucet za topeni nekde kolem 35-40 tis. minimalne. Jsem priznivcem topeni elektrikou, ale v dome s odpovidaji tepelnou ztratou (do 5kW).

K vypadku proudu dojit muze, ale ten postihne stejne skoro vsechny s centralnim vytapenim - protoze nefunguje cerpadlo, ventilator....

Ale ON je přesvědčen, že elektrický přímotop je nejlevnější, a dále píše, že všechno ví nejlíp :mrgreen: :mrgreen:
Dovoluji si citovat:
"Nepotrebuju ani nic pobrat, ani vyhodnotit. Staci, ze budu mit teplo, kdy ho budu potrebovat a levneji, nez Ty (tím myslí mou maličkost s tepelným čerpadlem)" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdenda

Odeslatod ikov labs v Pát 22. Led 2010 12:24:03

Ale no tak...Zdendo ...uz ho nech.Tepelne cerpadlo si stejne neporidi pac je pozde,je nakoupeno a kopat nechce.Stavet Zeravika tim tuplem.De fakto pouziva dum jako chatu takze to samo o sobe je jasne ...Ne?luxus neco stoji a to neco prijde az za rok postou.Co oci a rozum nevidi srdce neboli....
ikov labs

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům