Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Moderátor: Living

Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Odeslatod Pete v Ned 02. Črc 2006 20:03:45

Poslední dobou stále častěji diskutovaná novinka.Vaše názory?
Pete

Re: Infratopení-máte ho někdo či o něm uvažujete?

Odeslatod VlastaK v Pát 21. Črc 2006 9:41:18

ZAJÍMÁM SE O TENTO DRUH VYTÁPĚNÍ TAKY JIŽ NĚJAKOU DOBU.NÁZORU JE MNOHO A NEJLÉPE JE SE PŘESVĚDČIT NA VLASTNÍ KŮŽI A V DANÝCH PODMÍNKÁCH,KTERÉ NEJSOU VŽDY STEJNÉ PRO KAŽDÝ DŮM.JÁ JSEM SI SEHNAL PANELY KTERÉ JSEM NAMONROVAL NA STROP KOUPELNY,KTERÁ MÁ 3 VENKOVNÍ ZDI.DIMENZE PANELŮ PRO TUTO MÍSTNOST MÁ BÝT NEJVĚTŠÍ CO SE TÝKÁ W/m3 A MĚLA BY BÝT DIMENZOVÁNA 50W/M3.KOUPELNA MÁ 18m3 A POUŽITY JSOU PANELY 2X400W S DIGITÁLNÍM TERMOSTATEM NA ZDI.PŮVODNÍ TOPENÍ BYLO POUŽITO OLEJOVÉHO RADIÁTORU 1000W RAKOUSKÉ VÝROBY.ROZDÍLY VE VYTÁPĚNÍ JSOU MARKANTNÍ.PŮVODNĚ BYLO TEPLO CÍTIT JEN V URČITÝCH ČÁSTECH.V SOUČASNÉ DOBĚ JE S NIŽŠÍM PŘÍKONEM TEPLO VYROVNANÉ,PŘÍJEMNÉ A PANELY CYKLUJÍ.I PŘESTO,ŽE V CHLADNÉM OBDOBÍ JE TEPLOTA V KOUPELNĚ PŘÍJEMNÁ A PANELY JSOU SKORO CHLADNÉ,COŽ DÁVAM ZA NÁSLEDEK NAAKUMULOVANEHO TEPLA VE ZDECH A PODLAZE.AŤ SI PÍŠE KDO CHCE CO CHCE ALE JÁ JSEM S TÍMTO VYTÁPĚNÍM NADMÍRU SPOKOJEN A TO JSEM SE NEOBRACEL NA ŽÁDNÉHO RENOMOVANÉHO DODAVATELE.
VlastaK

Odeslatod VlastaK v Pát 21. Črc 2006 9:53:50

V SOUČASNÉ DOBĚ EXISTUJE NĚKOLIK DODAVATELŮ TĚCHTO PANELŮ ALE MÁLOKDO VÍ,ŽE SE VYRÁBÍ I U NÁS A ZA ÚPLNĚ JINÉ CENY,JE NEN OTAZKOU KDO JE PRODÁVÁ A PŘIHODÍ SI NA NĚ SVÉ LOGO NEBO ANI TO NE.A POTOM JE NA ZVÁŽENÍ POKUD SI POŘIDÍTE 1 PANEL OD NĚKOHO KDO MÁ DOBROU REKLAMU A NEBO 3 ZA CENU JEDNOHO?
TŘEBA JAKO PŘÍKLAD JE PANEL EKOLAIN 0,6 , KTERÝ SE PRODÁVÁ ZA ASI 7000KČ ALE OD VÝROBCE S DOPRAVOU A PROCLENÍM VYJDE NĚCO PŘES 2000KČ TO UŽ JE ZAJÍMAVĚJŠÍ?ALE NIC PROTI TOMU,NIKDO TO NEBUDE DĚLAT ZADARMO.PODNIKÁM SICE 16 LET ALE DRŽEL JSEM SE RABATU KOLEM 15-20% ALE NE 300%.
VlastaK

Odeslatod Jardaah v Pát 21. Črc 2006 10:45:59

VlastaK:
Můžete prosím, používat malá písmena? Takto se to nedá číst. Můžete sem hodin nějaké kontakty?
Jardaah

Odeslatod VlastaK v Pát 21. Črc 2006 12:07:22

avc@.cmail.cz
VlastaK

Odeslatod VlastaK v Pát 21. Črc 2006 12:25:00

Důležitá je dimenze pro každý oběkt individuálně podle ztrát,které v oběktu vznikají.Rovnoměrné rozložení i nižších výkonů má daleko lepší efekt než 1 panel s vyšším výkonem.U hodně domů se tává,že mají tepelné mosty třeba v nezaisolovaném věnci a pak se energie ztrácí a v takovém případě se zdá,že panely netopí.U nových staveb by takové problémy neměly vznikat.Jedná se spíš o starší nebo rekonstruované stavby.Hlavní ůspory ale tkví v samostatném řízení jednotlivých místnosti a správném naprogramování aby místa která nejsou využívána topila jen v případě potřeby,jinak v nich byla udržováná nižší teplota pokud se nepoužívají.Momentální potřebné navýšení výkonu je tak velmi jednoduché ručním přidíním teploty na termostatu.
VlastaK

Odeslatod Jardaah v Pát 21. Črc 2006 12:38:18

Zajímá mě to pro občasné přihřívání koupelny v pasivním domě. Potřeboval bych panel s opravdu minimálním výkonem, pouze na chvilkový pocit tepla bezprostředně po opuštění vany nebo sprchy. Rozměr by neměl být větší než 70x30 cm. Nemáte webové stránky?
Jardaah

Odeslatod VlastaK v Pát 21. Črc 2006 12:50:33

Na popisovaný druh ohřevu vám postačí zakoupit jakýkoliv infrazářič,které jsou běžně v prodeji třeba v hypermarketu tesco s přepínaným výkonem 600/1200W.mají rychlý náběh a na požadovaný ohřev by vám měl plně vyhovět po dobu koupele.cena je asi 1000Kč.Nezaměňujte ohřátí s infratopením,které je určeno pro pro vytápění a udržování teploty po celý den,ale i v tomto případě funguje podobně a to momentálním navýšením teploty.Rozměry tohoto topení jsou ale větší vyjma již zmiňovaných kolektorů Ekolain jejihž rozměry jsou asi 17x100cm ale tyto musí být zavěšeny minimálně 2.2m a teplota na topné desce je asi 250 stupňů oproti panelům,na kterých je teplotaněco přes 100 stupňů celsia.
VlastaK

Další

Zpět na Stavba a dům