štukování panel. bytu

Moderátor: Living

štukování panel. bytu

Odeslatod esorimmer v Pát 26. Kvě 2006 19:33:14

Ahoj, neporadil by mi někdo jak správně vyštukovat panelový byt? Hlavně by mě zajímalo jestli se má štukovat v jedné nebo ve dvouch vrstvách. Kdy se nanáší ta druhá vrstva a tak. A také jak to je s penetrací. Za každou radu budu rád. Díky
esorimmer

Re: štukování panel. bytu

Odeslatod sifo v Pát 26. Kvě 2006 21:00:49

a) klasický pytlovaný nebo již namíchaný štuk (salith, keraštuk, kerzapet atd..).....oškrábat na omítku, použít penetraci (sokrat atd), nanést v jedné vrstvě a zatočit molitanem, filcem....

b) stěrky a tmely....dle typu se hladí polyst.hladítkem nebo přebrušují.... např....příprava povrchu viz a) http://www.chemex.cz/sanacebet/densofix.pdf

c) existují strukt.barvy, které se nanášejí válečkem...ale dají se i vyhladit...příprava povrchu opět viz a)
sifo

Odeslatod esorimmer v Ned 28. Kvě 2006 14:26:48

Neví někdo v jaké tlouštce by měla být natahovaná vrstva? Kdy se má štuk točit,tak aby povrch byl co nejvíce hladký.
esorimmer

Odeslatod DRAGO v Ned 28. Kvě 2006 20:14:44

http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.nsf/SelNewsResponses?ReadForm&docid=57EAFDFFE9995CBEC1256AFD006075B6
DRAGO

Odeslatod SIFO v Ned 28. Kvě 2006 20:48:40

to esorimmer : tloušťka u štuků dle nerovností 2-6 mm.štuk se točí po zavadnutí. pokud je moc čerstvý při točení vám bude rpacovat a místo točení se bude lepit na hladítko. Pokud už bude moc zavadnutý, musíte více namáčet hladítko. chce to vyzkoušet a nebát se toho.

Pokud chcete hodně hladkou stěnu doporučuji devoskit a jiný brousitelný tmel nebo sádrovou omítku. Povrch bude pak skoro jako sádrokarton.

jinak samozřejmě dodržujte pokyny výrobce směsi. mě se nejlépe dělalo se štukem salith
http://www.vapenka-vitosov.cz/sliaporin.html
SIFO

Odeslatod TondaF v Čtv 05. Úno 2009 0:37:38

Před pronájmem panelákového bytu chci strhnout tapety a udělat omítky. Vypadá to, že pod tapetami bude jen holý panel.

Neabsolvoval jste to někdo v poslední době? Nemáte nějaké tipy na nové materiály a geniální postupy?
Jak nejrychleji sundat tapety?
Jakou použít penetraci?
Jakou použít omítku - keraštuk, salith, knauf MVJ-1, MVJ-2,...?
TondaF

Odeslatod mirtex v Čtv 05. Úno 2009 7:29:32

delali jsme ted cely byt 3+1 a moje poznatky

- kerastuk vede - jednoznacne jemnejsi, rychlejsi prace, vyzaduje mene hlazeni, stena pusobi hladsi
- penetrace je samozrejmost (my pouzivali Soudakrat)
- u nas to vyzadvalo 2 vrstvy, pri jedne se nedalo docilit perfektniho povrchu
- natahnout, nechat zavadnout, vyhladit
- finalni povrch zbrousit sadrokartonarskou mrizkou pro temer absolutne perfektni hladkost
mirtex

Odeslatod RalphB v Čtv 05. Úno 2009 10:13:34

Nedavno jsem taky stukoval, delal jsem to poprve a celkem to slo, takze muzu poskytnout par vlastnich postrehu:
1.Dulezita je penetrace, zdi jsem prejel 2x naredenym soudakratem (1:10).
2.Stukovani jsem si vyzkousel nejdriv na wc:-) Pouzil jsem pytlovany vapenocementovy stuk, ale na ostatni mistnosti jsem zvolil radsi kerastuk.Lip se me s nim delalo a uz je namichany, takze min prachu apod. Do kerastuku jsem nalil trochu penetrace a chvilku promichal. Stuk jsem pak nanasel plastovym hladitkem, delalo se mi s nim lip, nez s nerez hladitkem.
3.Tocil jsem po mirnem zaschnuti stuku, radsi jsem to nechal lehce preschnout, obcas jsem musel vic namacet hladitko, ale lepsi nez si strhavat nezavadly stuk.
4.Hladitko se mi osvedcilo hrubsi molitanove na zakladni vytoceni a jemnejsi na dotoceni.
5.po zaschnuti jsem to lehce prejel smirkem 80 a tam, kde byly nejake nedokonalosti, tak jsem pouzil na zahlazeni sadrovy tmel, konkretne stenusprav.
6.nechal jsem to pro jistotu 4 tydny vyzrat a premaloval.

Poznamka na zaver: je to drina, hlavne stropy, ale da se to zvladnout :-)
RalphB

Další

Zpět na Stavba a dům