Rušení nočního klidu- štěkot psa

Moderátor: Living

Re: Rušení nočního klidu- štěkot psa

Odeslatod mayska v Pát 15. Úno 2008 13:41:05

Dobrý den,prosila bych jestli by bylo možné ten postup poslat také na můj mail.Vím ,že je to hodně pozdě,ale objevila jsem to až teď.
My máme problém trošku jiný,ale pěkně dlouho a už nám to leze na mozek.Bydlíme v paneláku ve 2.patře a nad náma mají psa pitbulla.Ten štěká převážně pořád,ale hlavně večer a v noci mezi devátou a jedenáctou v.noci.Mám malé dítě 2roky a budu mít další v létě.Dost nás to budí a nejhorší je to v létě,kdy ho ještě pouští štěkat na balkon.
Dosud jsme postupovaly tak,že jsme posílaly družstvu stížnosti a to asi čtyřikrát a oni následně poslaly dotyčným doporučený dopis.Nic to neřešilo.Pak jsem obešla některé obyvatele a posbírala nějaké podpisy na petici.Přítel šel potom na schůzi a tam proběhla docela dobrá hádka.,protože tito lidé jsou dost hrozní a nedá se s nimi domluvit.Dosáhly jsme jen toho,že pes musí nosit náhubek a má vyhraněné doby na vycházky.Protože už pokousal pár pejsků v baráku.A nám bylo řečeno,že štěkot slyšíme jen my,tak nám nepomůžou.Že v té petici se nám podepsali lidé jen pro to,že se psa bojí.Nevadí to jen nám ,i lidé nad nimi trpí a v léťe,když je na balkoně tak je to slyšet na celé kolo.
Tak už nevíme na koho se obrátit na jaký úřad,aby nám pomohly toho psa vystěhovat,protože nic jiného nepomůže.Ti lidé jsou staří,sotva lezou a ten pes je málo venčen,to si myslím,že je hlavní důvod jeho štěkotu.A vůbec ho nezvládají,vůbec je neposlouchá.Nejlépe by bylo,kdyby jim ho odebraly ochránci zvířat.Jestli mi odpovíte tak předem děkuji.Matysová Praha
mayska

Odeslatod Rimsy v Pát 15. Úno 2008 15:52:48

Na všechny amatéry a další asociály, se kterými není možná rozumná domluva jistě bude platit postup popsaný v tomto článku: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008021301
Stačí si přečíst poslední odstavec.
Rimsy

Odeslatod seem v Pát 15. Úno 2008 16:03:54

Rimsy: Tohle pomuze jen obcas a taky neni jednoduche strilet z pistole nekde na sidlisti, kde se kulka lehce odrazi.
seem

Odeslatod Rimsy v Pát 15. Úno 2008 16:16:02

Ale tady nejde ani tak o vlastní akt střelby, ale o přátelském rozhovoru se sousedem, kterému srozumitelně vysvětlíme, že pokud jeho mazlíček bude nepřiměřeně zasahovat do našich práv (např. bude svačit naše mazlíčky), budeme muset tuto situaci řešit za něj a výsledkem by mohl být děravý pes.
Rimsy

Odeslatod seem v Pát 15. Úno 2008 16:17:48

Rimsy: problem je ten, ze problemoveho psa ma obvykle problemovy clovek, na ktereho tohle upozorneni moc neplati, on moc nepremysli, naopak spis terorizuje ty stezovatele.
seem

Odeslatod Rimsy v Pát 15. Úno 2008 16:23:54

Pokud je člověk dostatečně přesvědčivý a druhá strana je alespoň trochu chápající, dá se takhle jistě dostat k řešení. Pokud tomu tak není, tak ty lidi lituju. V dnešní době, kdy člověk, který nemá psa, vypadá skoro podezřele, se do těchto situací může dostat každý.
Rimsy

Odeslatod seem v Pát 15. Úno 2008 16:33:18

Rimsy: Tihle lidi jsou vetsinou vymasteny, jediny co je trochu trkne, kdyz musej zaplatit skodu.
seem

Odeslatod mayska v Pát 15. Úno 2008 19:52:32

No,nemyslete si,že nás to nenapadlo.Hlavně mého přítele.Nebýt mě,udělal by to už dávno.Já ho tak trochu usměrňuju.S těmi to lidmi se opravdu nedá domluvit.Když jsem pánovy řekla,aby aspoň v noci neštěkal.Tak mi na to odpověděl,že štěká,protože venku slyší štěkat psi.asi nějaký imaginární v jedenáct v noci.To bych je musela slyšet taky.A přítely řekl,že štěká,že neumí mluvit.Což značí o značné inteligenci dotyčného.Výhrožování by na něj neplatilo.Protože jeden čas,když dostával ty dopisy od představenstva družstva,se snažil psa sekýrovat ,aby neštěkal,slyšely jsme to přes strop,tak ho pes stejně neposlouchal.Jediné řešení zabít,nebo vyhostit z domu,ale jak.
mayska

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům