Krbové vložky

Moderátor: Living

Re: Krbové vložky

Odeslatod pepas v Pát 06. Led 2006 16:30:31

jakou kotelnu.Ja jsem si vybudoval vedle krbove vlozky prostup prez zed do tech.mistnosti kde si nachystam drivi a potom jenom otevru dvirka a prikladam.Takze zadne noseni prez obyvak.
Přílohy
1.jpg
image/jpeg
1.jpg (38.47 KB) Zobrazeno 3805 krát
pepas

Odeslatod FilipR v Pát 06. Led 2006 19:25:52

No to je dobrý řešení, ještě lepší by bylo mít oboustranou vložku a přikládat rovnou z technické místnosti.
FilipR

Odeslatod dadok v Ned 08. Led 2006 14:04:14

V Loskutákovi dnes byly zajímavé obklady vložek,mimo jiné dřevem.Máte s týmto materiálem někdo zkušenost.
dadok

Odeslatod Jan v Ned 08. Led 2006 14:50:32

FilipR Napsal:
-------------------------------------------------------
> No to je dobrý řešení, ještě lepší by bylo mít
> oboustranou vložku a přikládat rovnou z technické
> místnosti.

A vůbec nejlepší je mít v technické místnosti pořádný dřevozplynující kotel nebo tepelné čerpadlo.
Krb? Ono vás to přejde, je to jen na "parádu".
Jan

Odeslatod piranha v Úte 10. Led 2006 15:24:17

to pepas či kdokoliv kde s tím má zkušenost

Nebylo by možné zaslat či zveřejnit popis a technický náčrt teplovodního výměníku na kouřovod na krbová kamna výkon 7-10 kW, prům. 150 mm a zda je to vůbec možné připojit tuto soustavu na radiátory s plynovým kombinovaným turbokotlem, nemám zásobník, budu potřebovat expanzní nádrž, pojistný ventil, samostatné čepadlo, nebo bude stačit to na plynovém kotli?
Nejsem stavebník, možná se neptám dobře. Ale mám někoho kdo by mi výměník vyrobil a snad i nějaký topenář by to byl schopen zapojit.(Tomsula@atlas.cz)

Díky za odpovědi
piranha

Odeslatod coronela v Úte 10. Led 2006 15:45:48

To pepas, kdysi jsem to viděla na starých hradech, bylo to pro služebnictvo, aby nerušili pány při sedánku :D (tu)
coronela

Odeslatod PetrBar v Stř 11. Led 2006 13:04:20

Už druhý rok krbovou vložkou vytápíme celý barák a v pohodě. Krb máme v obyváku a je to paráda večer posedět u krbu u skleničky, než čumět na bednu. Samozřejmě práce a bordel z toho taky je, ale neni to nijak hrozný. Je to o tom co kdo chce a tak co jinýmu připadá fajn je pro někoho nemyslitelný.
PetrBar

Odeslatod Hugomax v Čtv 12. Led 2006 13:56:00

Jak je to s životností krbové vložky?
Někde jsem se dočetl, že je třeba rozbít sádrokarton a vložku vybourat.
Existuje něco jednodušího, např. výměnná vložka?

Hugomax

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům