projekt vzt, je potřeba? cena?

Moderátor: Living

projekt vzt, je potřeba? cena?

Odeslatod JirkaS2 v Stř 30. Lis 2005 10:46:11

ddv,
chci nechat během stavby natáhnout vzt rozvody pro budoucí připojení rekup. jednotky. Jak se přibližně pohybují projekty na vzduchotechniku? (cenově). Jde o malý podkrovní domek cca 65m2 zast. plocha. Mám zatím jen jednu nabídku s cenou cca 10tis. za projekt s tím, že cenu za dodávku kompl. systému se dozvím až po udělání projektu :-(. Ještě jsem tady v okolí našel dvě firmy, jedna se neozvala vůbec, druhý člověk bohužel už neprojektuje pro RD.
Je vůbec projekt nutný nebo si to na základě informací s mat. např. Atrea můžu udělat sám? :)
JirkaS2

Re: projekt vzt, je potřeba? cena?

Odeslatod RobertH v Stř 30. Lis 2005 11:48:50

Ptal jsem se v Atree - cena 10000 a více - předpokládám, že cenu máte ze stejného zdroje ;)
Projekt bych si nechal zpracovat - netroufl bych si na to. 10000 mi připadá hodně.
Rozvody chci dělat sám. Nechám si je někde naohybat. Jsou to jen dvě U. Rozbočení a výústky asi nezbyde než koupit.
Jak je budete dělat vy?
RobertH

Odeslatod JirkaS2 v Stř 30. Lis 2005 12:40:10

Přímo z Atrea to nemám, ale je to jeden z doporučených projektantů. 10t. mi taky přijde dost:(.
Rozvody jsem plánoval koupit v nějakém obchodě se vzduchotechnikou a namontovat asi stav. firmou. Bude to dřevostavba na klíč, tak nevím jak bych tam pak dodělával ty rozvody, to už bude muset být asi přímo z té "stodoly", kde ty panely sklepou dohromady :)
JirkaS2

Odeslatod jakotako v Stř 30. Lis 2005 14:27:15

ty projekty na VZT jsou celkem drahé, ale je rozumnější si to dle mého názoru nechat udělat, hlavně když v tom bude problém, máte odpovědnou osobu a navíc většinou jsou to lidé, kteří tomu rozumí a mají za sebou desítky či stovky realizací a hlavně znají většinou problémy a vychytávky. Někdo tady na serveru dával k diskusi svůj vlastní návrh rozvodů a popravdě řečeno byla to jedna chyba za chybou, pokud si to už skutečně budete chtít dělat, tak si alespoň přečtěte proječní podklady u ATREA.cz pro projektanty VZT, abyste se vyvaroval největších chyb a bot
jakotako

Odeslatod Franta. v Stř 30. Lis 2005 15:32:33

Považuji jej za potřebný. Sice jsem se jej pak trochu předělal, ale základ, včetně výpočtů, zůstal.

Cena od firmy z Tábora - 7.140 Kč včetně DPH
Franta.

Odeslatod AirProject v Pon 23. Bře 2020 9:05:04

Dobrý den, projekt je ve většině případů nutný. Jelikož i při použití kvalitních komponentů bez odborného navržení nezaručí správnou funkčnost. V případě zájmu Vám zpracujeme nezávaznou nabídku.
S pozdravem tým AirProject
https://www.airproject.cz/
AirProject

Zpět na Stavba a dům