Dira do zdi pro odtah digestore

Moderátor: Living

Dira do zdi pro odtah digestore

Odeslatod JRichard v Ned 30. Říj 2005 21:57:07

ahoj ve spolek,

potreboval bych udelat diru do zdi pro kominovou digestor.Zadny komin bohuzel nemam tak jsem si rikal ze by sla udelat dira do zdi. Bohuzel je to nosna min 50cm tlusta zed. Ted resim jak to udelat abych neznicil vsechno kolem a udelal opravdu diru jen pro tu digestor Nevite nekdo o nejake finte jak to svepomoci vyresit?

Dik za rady

R.
JRichard

Re: Dira do zdi pro odtah digestore

Odeslatod Zdenda_ v Ned 30. Říj 2005 23:15:02

Táta to před 20 lety sekal normálně majzlíkem. Stará nosná zeď. Je to dřina, ale dá se to. Bylo to v činživním domě a navíc tam byly 2x pálený cihly (v podstatě kámen). Sekat, sekat a sekat a především být velmi pečlivý! Jak to přesně dělal nevím, je mi 18:-)! A s tátou nežijem, jinak bych se Vám zeptal.
Zdenda
Zdenda_

Odeslatod Miro v Pon 31. Říj 2005 6:56:40

Na rodicovskom dome so vysekal dieru tak, ze som presne obsekal otvor okolo jednej tehly a ta isla pekne vytiahnut von. Neviem akym sposobom mate ukladane tehly a ci len v jednom rade, ale skuste to jednoducho majzlikom.
Miro

Odeslatod Kalina v Pon 31. Říj 2005 8:07:05

NO,..nejlepší bude vyvrtat dlouhým vrtákem velké množství děr (na místě budoucího otvoru pro digestoř), pak opatrně odsekat potřebný otvor. Kombinované vrtací/bourací kladivo se dá půjčit i s příslušným vrtákem v půjčovně nářadí.
Kalina

Odeslatod Lesana v Úte 28. Bře 2006 14:01:30

Tak to stejné jsme řešili před Vánoci. Manžel vrtal, boural bouracím kladivem z obou stran, v kuchyni šílený čurbes a výsledek? Po několika hodinách sice máme díru ven, ale není v průměru 10 cm, pouze asi 5 cm, tudíž digestoř odsává jen částečně ven a většina odsátého vzduchu se vrací do místnosti :-(

Lesana
Lesana

Odeslatod Windu v Úte 28. Bře 2006 14:11:46

Buď vrtákem navrtat po obvodu předpokládaného otvoru několik děr a zbytek vymlátit majzlíkem.
Nebo vzít bourací kladivo a prostě udělat díru, což je asi méně pracná obdoba ruční mlácení do majzlíku.
Obojí ale bude strašná práce.
Windu

Odeslatod Zeck v Úte 28. Bře 2006 14:37:11

Dělal jsem to na podzim. Zeď 45 cm cihla. Ze vnitř jsem vysekal díru cca do půl zdi, tak velkou aby se do ní vešla trubka od digestoře. Pak jsem provrtal dirku ve spáře mezi cihlama cca uprostřed vybourané díry, abych věděl, kde mám sekat zeď z vnči a zbytek tam od tud vyboural. Dal jsem trubku s mírným spádem ven, aby kondenzát netekl do kuchyně a zazdil. Je lepší používat menší majzlik a nedávat moc velký řachy a cihly po kouskách odsekávat, jinak vylámete celé cihly nebo velké kusy i tam kde nechcete. Chvíli to zabere, ale nic nezvládnutelného to není.

Zeck

Odeslatod Katka01 v Stř 29. Bře 2006 9:56:31

Dostali jsme radu, ze trubka by nemela byt rovna, ale dat tam koleno (uvnitr zdi), aby se ten kondenzat nevracel dovnitr. Pak nam radili, ze trubka nema koncit ve zdi mrizkou, ale ze ma mit presah - to z ni vytece, potece na zem, ne po fasade dolu.

Mozna to jsou pitomosti, tak se omlouvam.

K.
Katka01

Další

Zpět na Stavba a dům