Dira do zdi pro odtah digestore

Moderátor: Living

Re: Dira do zdi pro odtah digestore

Odeslatod DRAGO v Stř 29. Bře 2006 10:21:11

Já to dělám tak, že si nakreslím obvod díry na zeď a vrtákem 14 mm + vrtacím kladivem Bosch 4 kg obvrtám přesně po obvodu nakreslené kružnice díru vedle díry - jak to jde nejtěsněji, do zhruba poloviny tloušťky zdi.Pak dlouhým vrtákem 12 mm provrtám středem předpokládaného otvoru díru skrz zeď a na druhé straně totéž - kružnice a jedu po obvodě 14kou vrtákem .
A díra je jak vymalovaná,popř se trochu dosekne ručně. Dávat pozor na to, aby se díra dovnitř zdi nezužovala ,ale spíš naopak, jinak se to docela blbě dosekává.
DRAGO

Odeslatod hoja1983 v Ned 03. Pro 2017 19:07:22

Zadejte do vyhledávače JÁDROVÉ VRTÁNÍ za par minut je hotovo. Jakýkoli průměr do čehokoli.
hoja1983

Odeslatod kpr v Čtv 01. Úno 2018 13:44:44

Zdravím,mám podobný problém, potřebuji udělat díry kulaté pro větrání (DN100 a DN150). Mám Ytong, zeď je přes 0,5m tlustá vč. izolace.

Zatím jsem zkoušel : Ytong se opracovává dobře, co se týče malých děr (například 68mm) tak jdou vykružováky na zásuvky. Jenže s tím se dostanu <12cm hluboko. Sekání taky jde, dostanu se do podobné hloubky a pak už to je spíš prasení otvoru.

Ještě tu je jádrové vrtání, za to si řeklo několik firem skoro 2500 za otvor. To je pro Ytong kravina za takovou cenu.

Snažím se o čistou díru, kam zasunu trubku, kterou zadělám minimem pěny a pár lžícemi štuku a bude to vypadat pěkně.

KPr.
kpr

Předchozí

Zpět na Stavba a dům