levné nářadí

Moderátor: Living

Re: levné nářadí

Odeslatod PedroKV v Úte 10. Črc 2012 20:49:33

Tak dneska dorazila šukačka Bosch PST 900 PEL a to je zcela jiné kafe, než Parkside. Líp se mi drží, má to odfuk pilin od plátku, tak je vidět, kde to řeže, má to světýlko, a má to plynulý start. Jedinná drobná vada na kráse je, že když chcete desku přestavit do úhlu, musíte povolit šroubek plochým šroubovákem a ten ani není v balení. U Parkside to byl imbus a byl tuším zastrčený v šukačce. PST 1000 PEL to má přes páčku.

A ještě jedno plus: pasují do toho plátky z Lidlu (Parkside), 10 plátků za 169,-Kč a podle všeho se zdá, že jsou to plátky od jednoho výrobce (obojí prý Švýcarsko, obojí stejná krabička, jen na jedné je vylisováno Bosch, na druhé nic).
PedroKV

Odeslatod awe_cz v Pát 13. Črc 2012 10:01:11

PedroKV napsal:A ted tu o Karkulce.. Assist flexu 230mm jsem reklamoval asi 5x, shorela vzdycky pri rezani betonu, protiprachova ochrana zadna. Makita drzi, pravda cena asi 4x vyssi. Assist kladivu se pravidelne rozpadala hlava a upadavalo kolecko na prepinani rezimu.

No tak o Karkulce - ja mam od jich jenom kango a dobry. Za ty prachy super (a to mam srovnani s Boschem za nekolikanasobek ceny).

Ono to nebude ani tak o "znacce" jako o tom, jak moc se povede konkretni vyrobek...
awe_cz

Odeslatod PedroKV v Pát 13. Črc 2012 16:59:13

Konkrétní výrobek, konkrétní kus a ještě kolik se po tom chce práce. Jinak to ale bylo silné kladivo za dobré peníze (kdyby teda sloužilo).
PedroKV

Odeslatod awe_cz v Sob 14. Črc 2012 11:50:11

PedroKV napsal:Konkrétní výrobek, konkrétní kus a ještě kolik se po tom chce práce. Jinak to ale bylo silné kladivo za dobré peníze (kdyby teda sloužilo).

Ok, tak konkretne - Asist AE1K155N (1550W, 4J), zboural jsem s tim betonovy (60mm) pricky v celem (80m^2) byte, vysekal nove rozvody do panelu (neco pres 50 krabic), drazek k nim, drazek ve stenach +stropech ke svetlum, k vypinacum, zbytek v mekci betonove mazanine na podlaze. A vyvrtal neco der, prurazy ven na balkon/do chodby (22mm), hmozdinky na ukotveni SDK a tak podobne. Za cenu neco lehce pres 2k si fakt nemuzu stezovat. Sekalo to o neco lip nez kamaraduv Bosch za 10k, jedina nevyhoda byla o neco malo vyssi hmotnost (tipuju tak +2kg).
awe_cz

Odeslatod PedroKV v Ned 22. Črc 2012 22:46:00

Zeptám se v tomhle vlákně, ať nezakládám další:

máte někdo zkušenosti s:

-řezací stanice Bosch PLS 300 (kdo nezná, tak hoďte název do youtube).

-mafl Bosch PKS 55A

-horní frézka Bosch POF 1400ACE

Uvažuji o koupi, tak se pídím po informacích. Díky.
PedroKV

Odeslatod marat v Pon 23. Črc 2012 8:02:12

U tý řezací stanice si nejsem jistý, kčemu ti bude. Respektive mě každý odrazuje od takovýchto levných přípravků. Je tam prý špatná přesnost.
marat

Odeslatod PedroKV v Pon 23. Črc 2012 17:41:38

no, je to podstatně levnější "náhrada" pokosové pily, ty jsou značkové za cca 5500 a výše (s potahem) a přesnost prý taky žádná pecka, kvůli byť i drobným vůlím, které se pak v délce násobí. Navíc u pokosek vyjde kotouč podstatně dráž než pilový plátek do šuk@čky.

Tenhle přípravek je k š..ce podle mě dobrý, vidím orýsnutou linku, tak ji přesně říznu, ručně bych s tím kvrdlal a neudělal tak rovný řez a pokud bych ji vedl podle příložníku, tak musím u mě naměřovat odskok o šířku půlky desky.

Ale rád bych praktické zkušenosti z provozu.
PedroKV

Odeslatod macho v Úte 24. Črc 2012 9:32:26

Asi ti příliš nepomůžu, ale místo toho přípravku bych koupil levnou pokosku bez posuvu. I s takto obyč pokoskou jsem zakracoval palubky a lišty +- 0.2mm a hlavně je to fofr. Ono když pak má člověk nařezat cca 200 palubek a každou dělá 30 sec. nebo 2 sec. tak je to sakra rozdíl v efektivitě práce :-)

Ostatní z tvého výběru:
Mafl jsem bral od Narexu, je trochu dražší než zelený Bosch, ale už se toho nařezal a ještě doufám nařeže. Myslím si že Bosch odvede stejnou/podobnou práci. Je to jedno z nejvíce používaných nářadí u mě v garáži.
Chce to mít dva kotouče. (Hodně zubů - řezání nábytku i lamino se s tím dá, Málo zubů - rychlé porcování materiálu)

S horní frezkou nemám zkušenost, ale mám ji také v hledáčku, už několikrát jsem si postesknul jak mi tato věcička chybí. Četl jsem nějaké recenze a i ty nejlevnější frezky většinou stačí na takové to domací žvýkání :-) Tady bych asi vybíral podle dostupnosti fréz (nástrojů) aby se dal do budoucna bezproblému rozšířit pracovní arzenál - nikdy nevíš co všechno jednou budeš frézovat...

U všeho výše jmenovaného se bavím o hobby využití, nejsem profík, pouze kutil domácí :-)
macho

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům