levné nářadí

Moderátor: Living

Re: levné nářadí

Odeslatod JardaS v Pon 09. Črc 2012 18:40:13

To ho Ferma mám už 2 roky, koupil jsem ho v Německu za 60€, občas dostává dost zabrat (hlavně jako delta bruska) a maká skvěle, doporučuji.

to PedroKV: v Lídlu kupuju brusné papíry, na tohodle Ferma i na vibrační brusku, mám kulatou 125mm Parkside, nemaj konkurenci, jsou mnohem lepší než z běžného železářství.

Zbynda napsal:Zrovna nedavno jsem si koupil viceucelovou brusku :http://www.nakupni-dum.cz/bosch-pmf-180-e-multifunkcni-pristroj-d143579.htm , je to bosch . ale je to takove vetche prave mozna zacinam litovat ze jsem mel zkusit tuhle http://www.nakupni-dum.cz/ferm-fdot-250-multifunkcni-obrazecka-d129062.htm
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod ihik v Pon 09. Črc 2012 22:42:49

Zbynda napsal:Myslim ze se otazka neda stavet znackove neznackove. Co to je znacka dneska? I ty znacky maji rady profi nebo hobby. A mam zkusenost ze ty rady hobby casto jsou jeste vice osizene nez "neznackove" produkty.
Zrovna nedavno jsem si koupil viceucelovou brusku :http://www.nakupni-dum.cz/bosch-pmf-180-e-multifunkcni-pristroj-d143579.htm , je to bosch . ale je to takove vetche prave mozna zacinam litovat ze jsem mel zkusit tuhle http://www.nakupni-dum.cz/ferm-fdot-250-multifunkcni-obrazecka-d129062.htm

Tak zrovna tuhle brusku mám a je super, nicméně musí se používat na to, k čemu je určená. Na broušení je lepší vzít vibrační brusku, na řezání ocasku nebo mafl. Ale když jsem potřeboval vyřezat díry do již položené plovoučky (kvůli kotvení zábradlí) nebo tou vibrační špachtlí zbavit kousek betonu lepidla od dlažby, byla super. Tohle nářadí je hodně speciální, ale tu specialitu dělá dobře. Chyba bosche je ta, že to vydává za univerzální nářadí na všechno.
Bohužel ta cena je vysoká vzhledem k tomu, že aplikací se najde málo. Bohužel představa markeťáků, že to nahradí flexu, mafl, ocasku a brusku je dost mylná...
ihik

Odeslatod awe_cz v Pon 09. Črc 2012 23:38:15

PedroKV napsal:No já nevím, ale Ferm, Extol, Assist, Einhell a možná i další značky, které si hned nevybavím, u mě padají do jedné kategorie šuntů. Opravte mě, pokud se pletu.

Assist je vybornej - dobrej servis, mechanicky provedeni je velice slusny (kam se hrabe treba Bosch). Extol mam jenom samonivelacni laser - a dobry.
awe_cz

Odeslatod PedroKV v Pon 09. Črc 2012 23:52:05

A ted tu o Karkulce.. Assist flexu 230mm jsem reklamoval asi 5x, shorela vzdycky pri rezani betonu, protiprachova ochrana zadna. Makita drzi, pravda cena asi 4x vyssi. Assist kladivu se pravidelne rozpadala hlava a upadavalo kolecko na prepinani rezimu.
PedroKV

Odeslatod marat v Úte 10. Črc 2012 5:33:11

To není ani pohádka o Karkulce, to je ztělesněná naivita! Všechny "značky" co vyjmenoval Pedro mají stejného výrobce, stejnou konstrukci a je to úplně stejný šunt. Každý, kdo takové nářadí opravdu používá ví, že nepřežije ani rok. Servis je "výbornej" už proto, že 90% oprav je výměna celého kusu.
Za kolik to Číňan asi prodává, když v Lidlu to stojí 500kč s dph, 50% marží, clem a českým návodem....?!
marat

Odeslatod Stoupa64 v Úte 10. Črc 2012 8:20:28

Tak tak, do těch zanček bych šel fakt čistě v případě, že bych měl dané nářadí pro hobby, tzn. flexu používat na sem ořezání menší trubky, vrtačku nepoužívat na betonové díty atd...

Odeslatod Filo v Úte 10. Črc 2012 9:21:28

Hele, ona to zase takova traga byt nemusi... mam flexu a vrtacku z Tesca, koupil jsme to jeste s primocarkou a maflikem vsechno asi za 1100...

Pilky jsem pravda strhnul, ale protoze jsme s nima rezal 6cm Stramitovy desky (lisovana slama) a to da dost problemu i mnohem vetsi pile....

Vrtacka se toho nasroubovala a navrtala celkem dost a porad jede (mala, lehka, relativne malo vykonna, ale facha, jediny co mi stve je sklicidlo na klicku, ale rychloupinaci stoji, co stala cela vrtacka).... flexou jsem hlavne prousil drevo, ale i rezal nejaky zelezo a dlazdicky a taky porad zije,,,, za ty prachy super a kdyz o chcipne, tak me to tolik stvat nebude... Nez dat za kazdej kus 5x tolik za zelenyho Bosche....

Dostal jsem nejakou levnou akucku Fairline 18V.... nasroubovala se clekem dost, jen baterkyuz nejsou co bejvaly, ale jsou dve, tak to porad jde.... jen kdyz to nepouzivam, musim nejdriv nabit, nevydrzi nabity...

Naproti tomu tata koupil vetsiho mafla Black&Decker a ten mi teda pije krev... tezkej, nevyvazenej, ucpava se pilinama, blbe se drzi.... za ty prachy des...

Jako jo.. kdybych se tim zivil... nebo kdybych nevedel co s prahcama, nakoupim si vsechno od Makity, mozna od Narexu...

Honza
Filo

Odeslatod PedroKV v Úte 10. Črc 2012 13:53:38

No, já si jednou kdysi dávno koupil akučku a golu v baumaxu, gola 700 nebo 800, akučka asi to samé. Akučce se po měsíci (z toho 29 dní ležela v boxu) rozbil vypínač, tak mi vrátili prachy, golu mám už asi 10 let a v pohodě, jen u jedné ráčny mi trochu zlobilo štelování řehtačky, ale žádná trága.
PedroKV

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům