levné nářadí

Moderátor: Living

levné nářadí

Odeslatod Fajo v Čtv 13. Říj 2005 15:22:37

Chtěl jsem se zeptat na zkuešnosti s levným elektro nářadím- pily, vrtačky, brusky. Dnes se dájí koupit v řádu stokorun. Je to použitelné pro hobby?
Fajo

Re: levné nářadí

Odeslatod betyna v Čtv 13. Říj 2005 15:30:53

Z levného nářadí mám dobrou zkušenost s přímočarou pilkou (600,-), vibrační bruskou (350,-), excentrickou bruskou (800,-), tavnou pistolí (150,-). Značky si bohužel nepamatuji. Vrtačka (1000,-) mi déle jak rok nevydržela. Asi záleží na četnosti použití a očekávaných výkonech, dražší nářadí mívá větší výkon a občas i více příslušenství. Co se kvality nářadí týče, tak bych zkusila nějaký časopis (třeba z knihovny), kde vychází testy pro spotřebitele. Dnes, pokud vím, že nějaké nářadí budu využívat často, pak raději pár stovek připlatím. ;)
betyna

Odeslatod SN v Čtv 13. Říj 2005 15:56:54

Já používám z levného nářadí akorát úhlovou brusku a s tou má zkušenost že značková bruska vyrdží rok a neznačková dvanást měsíců. Protože za jednu značkovou si koupím tři neznačkové, kupuji raději neznačkové a pak ji vždy vrátím. Už mám třetí.

Aku vrtačku mám první a zatím jenom rok tak uvidím jestli ji taky půjdu vrátit nebo ne.:)

Vibrační brusku jsem dostal Bosh a ta se jednou porouchala v záruce, vyměnili ji a hned po záruce znovu.:(, dnes bych už asi koupil spíše neznačkové a pak ho vrátil.

Ostatní náředí mám Black decker a to je zatím OK.

Obecně používám zásadu že Velmi často používáné nářadí si "půjčuji" neznačkové, jelikož je pak vrátím a velmi zřídka používané nebo málo zatěžované nářadí taky stačí neznačkové. Zbytek je lepší značkový jelikož bývá spolehlivější.
SN

Odeslatod Franta. v Čtv 13. Říj 2005 17:12:23

To SN:
To vracíte porouchané a opotřebované v záruce? A už Vám to někde vzali a uznali?
Franta.

Odeslatod Farmář v Čtv 13. Říj 2005 18:42:49

Já kupuji zásadně značkové nářadí. Dřív jsem občas koupil i hobby, ale ten rozdíl kvality je velký. Velkou část levného nářadí bych zakázal vyrábět, protože jde o vyložené plýtvání materiálem. Z pohledu spotřebitele je hezké, že mu po pár měsících místo drahé opravy dají při poruše přístroj úplně nový, ale umíte si představit ty tuny odpadu. A pak bych vám přál vidět nějaké záběry z čínské výroby těchto levných věcí. Jak tam ti lidi dělaj skoro zadarmo a jak si tam ničí životní prostředí.
Farmář

Odeslatod Ondra v Čtv 13. Říj 2005 19:51:23

Vemte si do ruky různé "značkové" a "neznačkové" nářadí a uvidíte rozdíly v detailech. Z práce chci mít radost, nesnáším nekvalitní nářadí. Vrtačku z které se zakouří, maflika který taky schoří, akuvrtačka která nemá sílu a strhne se jí převodovka, brusku které se do vypínače dostane ze při broušení sádrokartonu prach a prestane spínat...

Proto pokud je to finančně možné, doporučuji kvalitní značkové a hodně zatěžované raději profi.
Ondra

Odeslatod Alma v Čtv 13. Říj 2005 22:43:54

Ondra Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vemte si do ruky různé "značkové" a "neznačkové"
> nářadí a uvidíte rozdíly v detailech. Z práce chci
> mít radost, nesnáším nekvalitní nářadí. Vrtačku z
> které se zakouří, maflika který taky schoří,
> akuvrtačka která nemá sílu a strhne se jí
> převodovka, brusku které se do vypínače dostane ze
> při broušení sádrokartonu prach a prestane
> spínat...
>
> Proto pokud je to finančně možné, doporučuji
> kvalitní značkové a hodně zatěžované raději profi.
Naprostý souhlás,nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci, to opravdu tady platí. Zároveň však nemám na značkové věci , takže radím zlatou střední cestu. Hlavně u přímočarek a rozbrušovaček.
Alma

Odeslatod ZW v Pát 14. Říj 2005 1:20:11

Nástroje, s nimiž hodlám pracovat často, a nástroje, které musí mít určitý výkon a výdrž (například příklepová vrtačka) kupuji raději značkové. Nástroje, které potřebuji jen nakrátko jednou za uherský rok, kupuji "levné". Z kategoie "za pár stovek" mám doma například přímočarou pilku, vibrační brusku či horkovzdušnou pistoli - vše funguje (zatím) k mé naprosté spokojenosti. Za "značkové" ceny bych si to nikdy nekoupil.
ZW

Další

Zpět na Stavba a dům