ABradio - poslouchej online!

Oddělení trávníku od záhonů

Moderátor: Living

Oddělení trávníku od záhonů

Odeslatod Fajo v Úte 02. Srp 2005 21:10:16

Dobrý den. Potřebuju něčím vyřešit přechod od okrasných záhonů s křovinamim kde je mulčovací kůra a trávníkem- i pro lepší sekání, jinak to jde dost těžko. Slyšel jsem o železničních pražcích, které byly nařezány na plátky. Co si o tom myslíte? máte nápad?
Fajo

Re: Oddělení trávníku od záhonů

Odeslatod Rychetka v Úte 02. Srp 2005 21:38:37

Nevím, jestli to nebude mimo mísu, ale my se s manželem chystáme na kameny.
Rychetka

Odeslatod Mahe v Stř 03. Srp 2005 5:17:46

Braško má pražce na zahrade - sám som pre ne kopal "zaklady" niekedy na jeseň 1984.
A ešte dnes v lete cítiť ten typický "železničný" zápach...
Ja by som použil skôr nejake pekne valúny kameňov.
Mahe

Odeslatod Ferko v Stř 03. Srp 2005 7:25:27

Mahe, ten smrad je cítit stále. Máme pražce kolem skládky písku již 20 let a stále je to cítit. Stačí, když se do toho opře slunce.

Co kolem záhonů? Těch možností je více. Jak uvedla Rychetka pěkné jsou kameny. také se používá dřevo. Například půlkulánky, ale musí být dobře impregnované. Někdo používá nařezanou vlnitou krytinu. Nebo se prodávají různé záhonové obrubníky z betonu. Je jich celá řada. Některé vypadají slušně. Také jsem viděl nařezaný vlnitý plech asi pozinkovaný, staré tašky ze střechy a dokonce i staré cihly.
Ferko

Odeslatod Petruše v Stř 03. Srp 2005 8:38:45

My jsme to vyřešily betonovými kostkami 10*20cm, kamarádka dávala kostky žulové, když seču trávník, jedu jednou stranou po kostkách. Je lepší mít záhony trošku zapuštěné, aby kůra nepadala do trávníku
Petruše

Odeslatod Mirek Š. v Stř 03. Srp 2005 9:06:19

Semmelrock.sk vyrábí betonové napodobeniny dřevěných pražců - k nerozeznání. Je to ale dost drahé. Jejich www stojí za návštěvu už kvůli inspiraci. Poslali mi katalog, fakt pěkné věci dělají.
Mirek Š.

Zpět na Stavba a dům